Fototest: Pocophone F1 vs. Xiaomi Mi A2, alebo ako brat brata nepoznal

0

Scéna 1 

V nočnej scéne s maľbou podal presvedčivejšie výsledky Pocophone F1. Prekvapivo je zachytených viac detailov a reálnejších farieb. Z týchto fotografií je aj vidieť odlišné ohniskové vzdialenosti objektívov. Aj napriek tomu, že sa fotilo z jedného miesta, Pocophone má o niečo väčší záber.

Scéna 2

Rýchlosť uzávierky, aj v prípade nočných fotografií, je v oboch prípadoch veľmi dobrá. Opäť je vidno rozdiely vo vyvážení bielej farby. Pocophone síce zhotovil fotografiu s vyšším jasom, dostatočnými detailami, ale vo výsledku je scéna s menším rozsahom farieb. Opäť hodnotíme fotografiu z Mi A2 ako lepšiu a „živšiu„.

Scéna 3

Pocophone počas celého testu stráca na Mi A2 iba v detailoch, pričom v žiadnej scéne to nebol až tak veľký prepadák, ako je tomu v prípade 3. scény. Pocophone v nej stratil akékoľvek detaily a naplno sa prejavil problém s vyvážením bielej farby. Fotografia má neprirodzený zelený nádych a „plastické“ vykreslenie detailov s vysokým šumom. Mi A2 je v tejto náročnej scéne milým prekvapením. Dokázala zachytiť detaily s vysokým jasom a malým šumom.

Scéna 4 

Otvorená plocha námestia dala naopak zabrať Mi A2. Fotka je príliš tmavá s neprirodzenými farbami. Pocophone je v tomto prípade jasným víťazom.

Scéna 5 

Pri tejto scéne rozdiely nie sú až tak zrejmé. Najviac je viditeľné vykreslenie detailov pri vstupnej bráne, vedľa žltej budovy. V prípade Pocophonu vstupná brána nie je takmer vôbec vidieť a v tomto duchu sa nesie aj vykreslenie okien na kostole.

Scéna 6 

Detaily kvetiniek opäť vystúpili na fotografii z Mi A2. Fotografia má dostatok detailov a realistickejšie farebné podanie okolia. Pocophone F1 stráca v tejto scéne nielen farebným podaním, ale aj štruktúrou.

Scéna 7 

S použitím blesku sa vrátila kvalita do nočných snímok aj Pocophonu. V porovnaní s Mi A2 sú zachytené krajšie farby a aj detaily. Fotografia z Mi A2 pôsobí trochu bledo, ale nie je to vyslovene zlá fotografia.

Scéna 8 

Opakuje sa prípad z tretej nočnej scény, kedy sa Pocophone opäť kvalitou negatívne vzdialil Mi A2. Fotoaparát z F1 opäť zle vyhodnotil vyváženie bielej farby a detaily sa aj v tomto prípade stratili v tme.

Scéna 9 

Altánková“ scéna je už v poriadku v oboch prípadoch, pričom realistickejšie podanie farieb opäť dosahuje Mi A2 a získava bod aj tentokrát. Pocophone aj pri zachytení veľkého množstva detailov pri fotení s bleskom, farebne znovu nevystihol scénu najpresnejšie a fotky sú o niečo svetlejšie. Ak by sme hľadali presné podanie farieb, tak by sme museli nájsť určitý kompromis medzi farebnosťou oboch výsledných snímkov.

Scéna 10

Pri tejto scéne platia rovnaké postrehy, ako v predošlej. Pre doplnenie – fotografovalo sa z úplnej tmy, takže v scénach 9 a 10 sa museli fotoaparáty vysporiadať s viacerými úkonmi naraz a celkovo výsledky hodnotíme pozitívne.

Verdikt

Už zo samotných parametrov fotoaparátov pred začiatkom testu sme mohli predpokladať silné stránky oboch konkurentov. V bratovražednom súboji to vyzerá tak, akoby lacnejší Xiaomi Mi A2 prevalcoval na plnej čiare Pocophone F1. Nie je tomu úplne tak. Presne, ako sme predpokladali na začiatku testu, tak F1-ka sa prejavila hlavne pri fotení portrétov.

Na druhej strane sme vyberali zámerne náročnejšie exteriérové scény, aby sme zistili ako sa budú fotoaparáty oboch konkurentov správať. Vo výsledku naozaj Mi A2 podávala vyrovnanejší výkon počas celého testu, pričom Pocophone niekoľkokrát nezvládol správne vyhodnotiť bielu farbu a vznikali neprirodzene sfarbené snímky s veľkým kvalitatívnym prepadom.

Z 20 scén zaznamenal Pocophone F1 lepšie výsledky iba v 5 prípadoch. Ostatné patrili Xiaomi Mi A2, pričom dvakrát sa body delili na polovicu. Test jednoznačne hovorí v prospech lacnejšieho Xiaomi Mi A2. Po predošlom teste, kde si Pocophone viedol podstatne lepšie, neostal kameň na kameni. 

Test je rozdelený do dvoch častí:

  1. Denné fotografie
  2. Nočné fotografie a Verdikt

Prečítajte si aj:

Fototest: Pocophone F1 vs. Oneplus 6 vs. Honor Play vs. Samsung Galaxy S9+

1 2

O autorovi

Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web. Zaujímam sa o smartfóny, aplikácie, gadgety, nositeľnú elektroniku a technologické vízie. Medzi moje najobľúbenejšie voľnočasové aktivity patrí šport, hudba a moje štyri dcéry.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné TOUCHIT v limitovanej edícii
s bezdrôtovými slúchadlami a rúškom.
Kliknite a zistite viac>>