Šiesta letná škola organizovaná košickou firmou Fpt Slovakia prešla pri svojom plánovaní zásadnými zmenami. Pozbierala to najlepšie z predošlých 5 ročníkov a tohoročným účastníkom poskytne, zdá sa, najlepší ročník vo svojej histórii.

5 dní, 10 interných lektorov, 8 spíkrov, 22 účastníkov rozdelených do 4 tímov, ktorí tvrdo pracujú na svojich tech startupoch. Ranné panelovky s top odborníkmi z IT prostredia, podvečerné IT talks s FPT-ermi na horúce témy najviac rezonujúce v ich sfére a večerné grilovačky – to je stručný výpočet, ktorý charakterizuje letnú školu už po šiestykrát.

Avšak nebude to len o “práci” – grilovačka a bowling nesmú chýbať

Avšak nebude to len o “práci” – grilovačka a bowling nesmú chýbať

Toto leto však trochu inak. “Od svojho vzniku prechádza letná škola druhýkrát kompletnou zmenou,” povedal Jozef Dodan Vojtko, zodpovedný za program letnej školy. “V rámci prípravy a plánovania nového konceptu je v našom záujme ponechať to najlepšie z minulých realizácií letných škôl. Jadro tohoročnej Summer School však bude o kódovaní, a tak dáva priestor najmä tým, ktorí sa chcú v kóde zdokonaliť. “Chceme podchytiť mladé talenty,” a dať možnosť naučiť sa a vyskúšať si vývoj reálne fungujúcej aplikácie v malom tíme. Poodhalíme najnovšie metodológie vývoja softvéru, ktoré sme sa ako firma naučili v Silicon Valley v USA. Tieto metódy postupne preniknú aj k nám do Európy.”

Rozvojové aktivity prináša Fpt Slovakia pre študentov na pravidelnej báze už niekoľko rokov.

Rozvojové aktivity prináša Fpt Slovakia pre študentov na pravidelnej báze už niekoľko rokov.

Letná škola Fpt Summer School je ideálnou možnosťou na spoznanie postupov tak, ako sú aplikované v praxi. Od začiatku tohto vzdelávacieho programu hodnotili jeho účastníci ako jedno z jeho najväčších pozitív práve reálnu aplikovateľnosť poznatkov v praxi. Ďalšími pozitívami sú príjemný vzťah medzi lektorom a “študentami”, motivácia dopracovania sa k vlastnému fungujúcemu výsledku a v neposlednom rade aj príjemné pracovné prostredie. Toto všetko odlišuje letnú školu Fpt Slovakia od klasickej školy. A ešte aj termín konania. Kým v lete je väčšina škôl v “oddychovom režime”, FPT Summer School práve v lete ožíva.

Toho roku sa uskutoční v termíne od 11. do 15. júla. Registrácia bol už spustená, v prípade záujmu sa môžete registrovať tu. Je to aj výborný kariérny štartovací mostík, pretože spoločnosť sa s viacerými bývalými účastníkmi letnej školy dohodla na pracovnom pomere. Ak by ste sa v Fpt Slovakia radi zamestnali bez toho, aby ste jeden júlový týždeň strávili v netradičných “školských laviciach”, kliknite si na www.thinkit.sk, kde nájdete aktuálnu ponuku voľných pracovných pozícií.

Značky: