Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

V prvom februárovom týždni otvorila skupina Geis novú pobočku pre balíkovú logistiku vo Veľkých Prílepoch pri Prahe, odkiaľ teraz obsluhujeme západnú časť stredných Čiech a Prahy.

„Vzhľadom k nárastu objemov balíkových zásielok sa existujúca pobočka v pražskej Ruzyni blížila k svojmu kapacitnému maximu, a to bol dôvod pre hľadanie nového vhodného priestoru práve v tomto regióne,“ povedal Jaromír Roušavý, regionálny riaditeľ Geis Parcel CZ. Nová pobočka je vzdialená len 12 km od pôvodnej lokality, čo znamená, že dosah obslužnosti ostáva v nastavenom zabehnutom režime.

Budova zahŕňa dve haly pre triedenie, čo prevádzkovo umožní rozdelenie zásielok pre Prahu a okolie. Každá hala má cca 1000 m² a je osadená dostatočným počtom dverí pre nakládku a vykládku vozidiel. Súčasťou pobočky je aj hala pre vykládku vozidiel z hlavných behov, ktorú urýchlia tri teleskopické dopravníky. „Usporiadanie prevádzkovej časti nám poskytuje väčší prehľad nad nakladaním a vykladaním vozidiel. Komfortné sú aj novovybudované priestory pre administratívnych pracovníkov a dispečing a tiež zázemie pre zamestnancov a kuriérov,“ dodáva Jaromír Roušavý. Zároveň dodáva, že nový priestor pobočky umožní ďalší rozvoj a počíta aj s nárastom počtu kmeňových zamestnancov.

Značky: