Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Služby internetu s rýchlosťou až 1000 megabitov za sekundu prídu aj do Krompách, Sniny, Svidníka, Moldavy nad Bodvou, Šace a Revúcej na východe stredného Slovenska. Túto službu nedávno spustili aj v Novej Bani a Kráľovskom Chlmci. Antik pre svoj produkt teraz prináša aj unikátny set-top box s gigabitovým prepínačom. Najrýchlejší internet je dostupný v dvanástich mestách SR.
Najrýchlejšie komerčne dostupné internetové pripojenie pre domácnosti sa v najbližších mesiacoch rozšíri minimálne do 17 miest Slovenska. V posledných týždňoch do zoznamu pribudli už Kráľovský Chlmec a Nová Baňa, pričom investičný plán Antiku počíta v najbližšom období s výstavbou gigabitových sietí aj v Krompachoch, Snine, Svidníku, Moldave na Bodvou, košickej Šaci ako aj v Revúcej. S masívnym nasadením rýchlostí internetu až 1000/1000 mbps začal Antik Telecom v auguste minulého roka v Košiciach. Dnes využívajú tieto služby už tisíce zákazníkov za nezvýšený mesačný poplatok 17,92 eur spolu s digitálnou TV, archívom a telefonovaním.
„Gigabitové služby sme sa rozhodli priniesť do každej z novobudovaných lokalít našej siete na základe silného záujmu v Košiciach a ďalších mestách, kde sme najrýchlejší internet na Slovensku doteraz sprístupnili. Zároveň sme radi, že prinášame na slovenský trh celosvetovú novinku – televízny set-top box vybavený switchom s rýchlosťami 1000/1000mbps, ktorý je v takejto podobe globálne jedinečný. Integrácia do jediného zariadenia šetrí peniaze a starosti ako nám tak aj našim klientom,“ povedal Peter Blaas, riaditeľ pre rozvoj ANTIK Telecom.
Internet so symetrickými rýchlosťami 1000/1000 mbps spustil Antik po prvýkrát v auguste minulého roka v Košiciach bezo zmeny mesačného poplatku 17,92 eur, len za jednorázový poplatok 19,92 eur. Pre zjednodušenie inštalácie vyvinul Antik aj špeciálny IPTV set-top box Antik Mini G2, ktorý má v sebe integrovaný gigabitový manažovateľný prepínač (switch), čiže pre používania rýchleho internetu už v domácnosti nie je potrebné žiadne ďalšie sieťové zariadenie. Takáto kombinácia TV boxu a prepínača je svetovo unikátna a bola navrhnutá HW špecialistami spoločnosti priamo na Slovensku. Z prepínača sa pripájajú ďalšie domáce zariadenia – IP telefón, wifi router, počítače či ďalšie TV boxy. Gigabitový internet je momentálne dostupný v Košiciach, Trebišove, Vranove nad Topľou, Strážskom, Humennom, Sečovciach, Gelnici, Svite, Veľkých Kapušanoch, Kráľovskom Chlmci, Medzilaborciach a v Novej Bani. Zvyšovanie rýchlosti v jednotlivých vchodoch prebieha priebežne podľa záujmu klientov. Znamená to, že klient sa môže prihlásiť so záujmom v celom pokrytí optickou sieťou daného mesta, nielen v lokalitách, kde už bola aktivovaná.

Značky: