Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Optický internet so službami triple-play spustili v ďalších mestách severovýchodu Slovenska. Operátor Antik zároveň prevzal aj existujúcu káblovú sieť v Medzilaborciach.
Optické telekomunikačné služby spustil ANTIK Telecom pre prvých klientov v Medzilaborciach, potom čo nedávno dokončil sieť aj v Strážskom. Spolu získalo dostupnosť moderných služieb ďalších viac ako 2500 domácností. V Medzilaborciach zároveň ANTIK Telecom prevzal doterajšiu koaxiálnu sieť miestnej spoločnosti a väčšinu z nej už stihol aj zmodernizovať.
Do Medzilaboriec sme prišli ako do jedného z posledných miest bez moderných telekomunikačných služieb na východe SR. Okrem nových klientov ponúkame gigabitový internet, digitálnu televíziu s archívom a telefonovanie aj doterajším zákazníkom siete Bytenerg, ktorú sme odkúpili,“ hovorí Peter Blaas, riaditeľ pre rozvoj ANTIK Telecom.
V Medzilaborciach prevzal ANTIK Telecom sieť spoločnosti Bytenerg a zmodernizoval ju. Klientom zostávajú zachované všetky produkty a ceny, na ktoré sú zvyknutí a platia za ne naďalej pôvodnej spoločnosti. Antik ich postupne osloví s ponukou nových služieb optického internetu s rýchlosťou až 1000/1000 Mbps, digitálnej HD televízie, bezplatného telefonovania v rámci siete a 40 voľnými minútami všetko za cenu 17,92 eur mesačne. Samostatná televízia so 140 kanálmi vrátane HD a TV archívu stojí 5,88 eur mesačne. V akcii získajú klienti Bytenergu HD set-top box za 1 euro a 100 voľných minút do sieti v SR a Európe prvé 3 mesiace zadarmo. Príjem televízie cez pôvodnú koaxiálnu sieť zostane aj novým klientom Antiku zachovaný, môžu tak napríklad jednoducho a bez nákladov pripojiť viacero televízorov. Antik dokončil tento mesiac modernizáciu približne 80 % pôvodnej siete, ktorá je teraz pripravená na gigabitové služby. Záver prác je plánovaný na koniec roka.
Antik akvizíciou a investíciou v Medzilaborciach rozširuje klaster na severovýchode SR, ktorý momentálne pokrýva aj Humenné, Vranov nad Topľou, Strážske, Stropkov a do konca roka pribudne aj Svidník. Záujemcovia o nové služby sa môžu registrovať na infolinke 055 3012345, osobne na pobočkách Antiku a partnerov, na webe www.antik.sk alebo mailom na antik@antik.sk .

Značky: