Zabúdať je ľudské. Podľa prieskumov pritom strávi človek asi 38 dní svojho života hľadaním kľúčov. Špeciálne ženy strávia ďalších 107 dní hľadaním vecí v kabelke. Spoločnosť Gigaset tak prichádza aj na náš trh s novinkou, ktorá pomôže jednoducho a rýchlo nájsť vaše veci. Stačí vám k tomu kompatibilný mobilný telefón a lokalizačný čip G-Tag.

G-Tag má tvar prívesku na kľúče. Dá sa umiestniť napr. na zväzok kľúčov, ale aj na ruksak či do kabelky. Na to, aby ste takto označené veci našli, použijete mobilný telefón s iOS alebo Android (minimálne 4.4.2). Bezplatnú aplikáciu nájdete v príslušnom aplikačnom obchode.
Gigaset_GTag1

Čip poháňa batéria CR2032 a tá vydrží na jeden rok prevádzky. Dá sa používateľsky vymeniť, ale musíte mať príslušný nástroj (Torx T5). Dá sa bežne kúpiť, ale bežný skrutkovačom či nožom si nepomôžete. Je to urobené zámerne, aby nedošlo k neúmyselnému otvoreniu tohto zariadenia. Po otvorení zistíte, že vnútorné časti sú dobre chránené voči prenikaniu vlhkosti do vnútra.

GTag-2

Nájdite svoje auto za pár sekúnd

Stáva sa vám, že zaparkujete svoje vozidlo a po návrate zo stretnutia alebo z nákupu si neviete spomenúť, kde ste ho nechali? Tento problém na otvorenom parkovisku vyriešite jednoducho s lokalizačným čipom, ktorý po zanechaní v aute nájde váš smartfón, resp. si zapamätá jeho umiestnenie. Rovnako sa dá použiť aj na kufor pri preberacom páse na letisku, kedy vás telefón upozorní, že kufor už je nablízku a môžete si ho pohodlne pri páse vyzdvihnúť. Nájdete aj kočík zaparkovaný pred nákupným strediskom.

Gigaset_Gtag2

Vyhľadá cennosti, ale pripomenie aj kľúče pred odchodom z domu

Občas zabudnete fotoaparát, kabelku alebo peňaženku v reštaurácii, kine alebo na iných verejných priestranstvách. G-Tag vaše stratené veci nájde rýchlo a upozorní vás napríklad aj na potrebu zobrať si pri odchode z domu kľúče od auta alebo kancelárie. Toto zariadenie dokáže využiť aj GPS z pripojeného telefónu na lokalizovanie poslednej známej polohy vašich cenností.

Gigaset_Gtag3

Technológia v súlade s dobou

Všetky funkcie lokalizátora G-Tag fungujú vďaka mobilnej aplikácii, ktorú si stačí stiahnuť a zaregistrovať sa. Pozor na správny formát hesla, Gigaset vyžaduje naozaj silné heslo. Potom už len pripojíte jeden alebo viac lokalizačných zariadení k svojmu telefónu a nastavíte funkcie. Kompatibilný je so všetkými zariadeniami s operačným systémom Android 4.4.2 a iOS 7 a vyššie. Základom je Bluetooth 4.0, ktorý udržiava pripojenie k ľubovoľnému počtu G-tagov. Vďaka nízkej spotrebe energie má vstavaná batéria životnosť až 1 rok. Jeden lokalizátor môže byť pripojený len k jednému telefónu, spojenie sa ale dá rozviazať a pripojiť k inému telefónu.

Pri inštalácii len položíte lokalizátor na displej telefónu a spojenie sa automaticky nadviaže.

Instalacia

 

Ak sa lokalizátor nachádza v dosahu Bluetooth (asi do 30 metrov), máte informáciu o tom, že je v dosahu a prechádzaním v okolí zistíte, kedy ste k hľadanému objektu čo najbližšie (plocha zelenej lokalizačnej časti sa zväčšuje). Nastaviť si môžete aj to, že pri stratení spojenia alebo jeho nadviazaní vám smartfón pípne. Ak sa spojenie stratí, na mobile máte poslednú známu polohu v Google mapách, kde sa objekt nachádzal.

KdeJe

G-Tag celkovo predstavuje pohodlný a efektívny spôsob ochrany a lokalizácie dôležitých a cenných predmetov. Ušetrí vám čas a energiu, ktorú by ste strávili hľadaním vecí. Na výber je päť farebných verzií.

beacons

Gigaset G-Tag je dostupný už od 19,99 € s DPH.

Zapožičal: AGEM Computers, nákup je možný priamo online

8.3 Výborné

Šikovné príslušenstvo, ktoré sa uplatní pri hľadaní vecí. Ešte keby malo v sebe aj akustickú indikáciu

  • Vyhotovenie 9
  • Funkčná výbava 7
  • Cena 9
Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.