Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Vysoko cenené pneumatiky Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6 sa počas tohto roka objavia na trhu v ďalších nových rozmeroch. Pneumatiky, ktoré ponúkajú špičkové úžitkové vlastnosti na suchej aj mokrej vozovke, sú súčasne už pripravené na požiadavky najnovšej generácie elektromobilov a vozidiel SUV, ktorých obľuba v Európe ďalej viditeľne rastie.

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6 sa tento rok na trhu objaví v štyroch nových a strategických rozmeroch, ktoré ich sprístupnia pre tak obľúbené modely, ako sú Kia Sportage, Peugeot 5008 a Tesla Model 3. Pneumatiky v rozmere 235/45R18 98Y XL a 245 HL sú už v predaji, rozmer 225/55R18 102Y XL pribudne v apríli a 225/55R18 98Y v júni. Vďaka novým rozmerom tvorí Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6 stále ucelenejší rad: celkove zahŕňa už viac ako 70 rôznych prevedení, ktorými je možné vybavovať stále širší rad rôznych vozidiel.

Pneumatiky Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6 zaujímajú na trhu strategickú pozíciu, ktorá im umožňuje vychádzať v ústrety aktuálnym trendom na trhu osobných vozidiel. Elektromobily a vozidlá SUV tvoria stále väčší podiel celkového vozového parku a nové pneumatiky im ponúkajú nízky valivý odpor a vysokú výkonnosť za mokra aj za sucha.

Nové rozmery zodpovedajú preferenciám užívateľov a nárastu segmentu vozidiel SUV a elektromobilov v Európe. V roku 2022 sa SUV podieľali na trhu nových vozidiel v Európe so 43 % a v medziročnom porovnaní sa ich predaj zvýšil o ďalších desať percent[1]. Zatiaľ čo celkový odbyt nových osobných automobilov sa vlani medziročne znížil, SUV na trhu slávili úspech vďaka rastúcej ponuke a ďalším investíciám výrobcov do tohto segmentu. Pokiaľ ide o elektromobily, v Európe

2022 zaregistrovaných už 1,3 miliónov[2], takže ich podiel vzrástol z deviatich percent v roku 2021 na 12 %[3].  

Mimoriadne vysoká výkonnosť na základe všetkých ukazovateľov

Vďaka nízkemu valivému odporu a vysokej nosnosti sú pneumatiky Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6 ideálne nielen pre štandardné osobné vozidlá, ale aj pre moderné vozidlá SUV a elektromobily, ktoré na pneumatiky kladú kvôli čo najväčšiemu dojazdu a účinnosti vyššie nároky. Pneumatiky Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6 sú skonštruované tak, aby boli pripravené na použitie na elektromobiloch. Dezén ich behúňa aktívne potláča vonkajšiu hlučnosť o 1 dB[4]

Pneumatiky Eagle F1 Asymmetric 6 sú vybavené technológiou Dry Stability Plus spoločnosti Goodyear. Pneumatiky sa vďaka nej prispôsobujú povrchu vozovky a za všetkých okolností zabezpečujú optimálnu priľnavosť, trakciu a stabilitu. Pri jazde na mokrej vozovke zaručuje optimálny kontakt s vozovkou obsah inovatívnej živice v behúňovej zmesi pneumatík, vďaka čomu poskytujú Eagle F1 Asymmetric 6 vynikajúcu priľnavosť za mokra.

Zbierajú ocenenia v celej Európe

V prvom roku po svojom uvedení na trh pneumatiky Eagle F1 Asymmetric 6 zvíťazili v niekoľkých európskych testoch. Časopis Auto Motor und Sport ich označil za „vynikajúce“ a v tituloch Auto Bild a Tyre Reviews vyšli z porovnania s ostatnýmitestovanými značkami víťazne[5].  


[1] 1IHS LV Sales Base Global – Koľko vozidiel sa predalo minulý mesiac?:

https://www.spglobal.com/mobility/en/products/global-auto-demand-tracker.html

[2] Údaje z EV Volumes – Global EV Sales for 2022 (Odbyt elektromobilov – svetový predaj elektromobilov v roku 2022): https://www.ev-volumes.com/country/total-euefta-plug-in-vehicle-volumes-2/.

[3] 3ACEA – Druhy pohonov nových automobilov: batériové elektrické 12,1 %, hybridné 22,6 % a benzínové 36,4 % trhový podiel za celý rok 2022 https://www.acea.auto/fuel-pc/fuel-types-of-new-cars-battery-electric-12-1-hybrid-22-6-and-petrol-36-4-market-share-full-year-2022/¨

[4] Interný test, zníženie hlučnosti v porovnaní s predchádzajúcou generáciou Eagle F1 Asymmetric 5

[5] Testovaný rozmer: 245/45R19. Testovacie vozidlo: Audi A6. Auto Motor und Sport, vydanie 7/2022. Testované pneumatiky: Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6, Bridgestone Turanza T005, Hankook Ventus S1 Evo3, Continental PremiumContact 6, Nexen N’Fera Sport, Nokian Powerproof, Michelin Pilot Sport 4, Falken Azenis FK510, Maxxis Victra Sport 5, GT Radial Sportactive 2.

Testovaný rozmer: 245/40R19. Testovacie vozidlo: BMW radu 5. Auto Bild, vydanie 13/2022. Testované pneumatiky: Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6, Bridgestone Potenza Sport, Hankook Ventus S1 evo3, Continental SportContact 7, Nexen N’Fera Sport, Michelin Pilot Sport 4, Falken Azenis FK510, Star Performer UHP-3, Maxxis Victra Sport 5, Vredestein Ultrac Vorti+.

Video s recenziami pneumatík: https://youtu.be/yqXQgBdqVqI. Testovaný rozmer: 225/45R17. Testovacie vozidlo: Volkswagen Golf GTI.. Delené víťazstvo v teste.

Značky: