Google definitívne odstavil službu Hudba Play

1

Už viac ako rok vieme, že Hudba Play má svoje dni zrátané.

Ukončenie fungovania bolo dokonca oficiálne oznámené, ale teraz nastalo to skutočné ukončenie. Spoločnosť Google koncom októbra ukončila aplikáciu Hudba Google Play pre Android a web. Pokiaľ prejdete do aplikácie pre Android pravdepodobne vás privíta biela úvodná obrazovka s logom Hudby Play, ktoré sa zmení na logo YouTube Music. Text oznamuje, Hudba Play už nie je k dispozícii, a vysvetľuje, že môžete previesť celú svoju knižnicu do služby YouTube Music

Pod týmto oznámením sú dve tlačidlá, jedno na spustenie procesu prenosu a druhé na správu vašich údajov. Druhá menovaná možnosť vás zavedie na web Hudby Google Play, kde si môžete stiahnuť a odstrániť celú knižnicu, ako aj odstrániť históriu odporúčaní. Po dokončení by widget aplikácie mal zmiznúť sám z domovskej obrazovky, ak ste ho mali pridaný.

V týchto dňoch sa Hudba Google Play stala definitívne nefunkčnou. Ostáva už len aplikáciu odinštalovať, aby lokálne uložené súbory zbytočne nezaberali miesto v internej pamäti zariadenia. 

Hudba Google Play / YouTube Music

Zdroj, titulný obrázok: AndroidPolice

Prečítajte si aj:

Aj Google sa pripravuje na Halloween: Cintorín, tekvice a mŕtve služby spoločnosti

O autorovi

Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web. Zaujímam sa o smartfóny, aplikácie, gadgety, nositeľnú elektroniku a technologické vízie. Medzi moje najobľúbenejšie voľnočasové aktivity patrí šport, hudba a moje štyri dcéry.

Jeden komentár

  1. nikdy som tu aplikáciu nepoužíval, vždy boli lepšie náhrady.
    ešte má hnevala v každom zariadení kde bola predinštalivaná a nedala sa zmazať.
    teraz v starých zariadeniach bude len zbytočny nefunkčný odpad..

Pridaj komentár