Podobné upozornenia sa už používajú v Dokumentoch Google.

Počas podujatia Cloud Next 2021, zameraného na cloudové riešenia, bola oznámená iniciatíva spoločnosti na ochranu používateľov pred škodlivým obsahom a súbormi. V tomto období zažívame výraznú digitalizáciu a veľa činností sa presúva do online priestoru. Aj preto je bezpečnosť na internete dnes dôležitejšia ako kedykoľvek predtým.

Keďže služba Disk je “prešpikovaná” množstvom pochybného obsahu a malvéru, tak je potrebné, aby si Google na ňu posvietil ešte viac. Aby spoločnosť dokázala v tomto smere výraznejšie pomôcť, používateľom teraz ukáže, aké súbory idú otvárať a upozorní ich na tie škodlivé.

Počas otvárania súboru v službe Disk je tento súbor skontrolovaný. Pokiaľ však s ním nie je niečo v poriadku, používateľ o tom dostane informáciu. 

Disk Google Varovanie
Disk Google Varovanie – Pri podozrivom súbore je v aplikácii zobrazená žltá výstraha, čo môže byť vo veľa prípadoch veľmi užitočné.

Tento typ výstrahy je praktický hlavne preto, že Disk Google sa vo veľkom používa na hosting a zdieľanie súborov. Práve aj preto sa v tejto službe nachádza množstvo rôzneho malvéru a ransomvéru. Ten však nájdeme aj na iných hostingových službách.

Aj keď Google s najväčšou pravdepodobnosťou malvér nikdy nevyhubí, svojou iniciatívou dokáže ochrániť nejeden počítač pred škodlivými súbormi, na ktoré už dokáže upozorniť aj v službe Disk.

Funkcia bude dostupná v priebehu nasledujúcich 15 dní.

Zdroj: AndroidPolice

Prečítajte si aj:

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.