Google Kalkulačka trhá rekordy v počte stiahnutí

5

Kalkulačka od Googlu nie je jediná aplikácia, ktorá výrazne vedie pred ostatnými aplikáciami.

Počty stiahnutí hovoria o popularite aplikácií. O tom bez pochýb. Čo však, keď je aplikácia predinštalovaná v smartfóne? Aj vďaka tomu táto appka presiahla počet 100 miliónov stiahnutí a na Google Play sa zaradila do kategórie 100 000 000 ÷ 500 000 000.

Okrem absolútne základných matematických operácií podporuje trigonometrické, logaritmické a exponenciálne funkcie. Takisto je dostupná aj vo verzii pre Android Wear. Niektorí majú radi práve túto aplikáciu, nakoľko je v unifikovanom Material Designe a lepšie zapadá do Androidu, najmä toho čistého.

Dávajú jej prednosť pred kalkulačkami, ktoré do svojich smartfónov pridávajú výrobcovia v rámci svojich nadstavieb. Rovnako, ako iné kalkulačky, podporuje zobrazenie histórie výpočtov. Ďalšie funkcie získate otočením smartfónu po dĺžke. Z obyčajnej sa stane vedecká s rozšírenými funkciami.

Takto vyzerá kalkulačka na smartfóne Samsung Galaxy S8+.

V prípade, že takúto kalkulačku náhodou v smartfóne nemáte, môžete si ju stiahnuť z Google Play.

Používate predinštalovanú kalkulačku, alebo si inštalujete nejakú vlastnú?

Prečítajte si aj:

Pripravte sa na zimné olympijské hry: Stiahnite si oficiálnu mobilnú aplikáciu

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

5 komentárov

    • Michal Reiter on

      Suhlasim, aj ja mam rad Samsungovu. Mnohe maju material design, avsak Gcalc nie je poznacena ziadnou nadstavou navyse.

  1. Mohli by ste napísať aj o tom ako Apple dáva kalkulačku na obyčajné (a to aj staré) iPhony, ale dokonca aj Mac, ale iPad s označením Pro nemá žiadnu kalkulačku a dokonca ani widget s akciami (ktorý iPhone aj Mac samozrejme majú). Najlepšie na tom je že má označenie Pro, a popri tom neobsahuje ani obyčajnú kalkulačku 😀

  2. Neprijemne, ze by si myslel, ze profici nepotrebuju kalkulacku a davaju to z hlavy? 🙂
    V kazdom pripade zaujimava vec ze prave v tejto serii ju vynechava.

Pridaj komentár