Google končí so službou Záložky. Už od októbra

0

Po vyše 15 rokoch je tu zánik ďalšej zo služieb tohto vyhľadávacieho giganta.

Na ukončovanie služieb sa mnohí pozeráme väčšinou s nevôľou, avšak je treba poznamenať, že sa to nedeje zo dňa na deň. Google Bookmarks tak navždy skončia a posledný deň prevádzky je 30. september 2021.

Je to služba, ktorá slúžila na uchovávanie rôznych zložiek, napríklad tu uvidíte aj niektoré miesta, ktoré ste sem mohli pridať v súvislosti s používaním Google Mapy. Ide o cloudovú službu a neznamená to, že vám Google odstráni vaše záložky uložené v prehliadači. Takisto sa zmena nedotkne synchronizácie záložiek a ostatných dát.

Postupný vývoj a zmena či nahrádzanie služieb za iné, je bežnou praxou veľkých či menších firiem. Povedzme, že mnohí sa o Google Bookmarks dozvedeli len teraz a ani ste ich nepoužívali. Firmy poznajú záujem o vybrané služby. Ak záujem výrazne opadá a roky je na okraji, nakoniec to vedie k zrušeniu funkcionality, služieb na webe alebo dokonca aplikácií. Dáta si môžete exportovať priamo na uvedenej stránke a uložia sa vo formáte HTML.

google bookmarks

Zdroj: Google

Zdroj: Google

Prečítajte si aj:

Google zruší dve aplikácie. Zmeny začnú platiť od októbra

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár