Aplikácia Google Now je pomocníkom nielen pri hľadaní kaviarne alebo informácie o dopravnej zápche pred tým, než vyrazíte na stretnutie.

Google Now je totiž multifunkčné centrum informácií, ktoré na základe vašej polohy, záujmov, kalendára a iných aplikácií a služieb pripraví rýchle karty. Inteligentné karty sa zobrazujú automaticky a na dôležité udalosti telefón upozorňuje automaticky.

karta

Doteraz podporoval 40 aplikácií tretích strán, po novom to je o 70 ďalších služieb viac. Celkový počet podporovaných partnerov sa tak zvýšil na 110. Môžete si napríklad rezervovať auto cez službu Zipcar a mať tak zároveň prístup k svojej spiatočnej trase k miestu jeho vrátenia. Do úvahy sa pochopiteľne berie čas potrebný na prejdenie tejto trasy podľa dĺžky rezervácie. Tomu sa prispôsobí notifikácia. Rovnako tak sa dajú karty dobre využiť na námety k hudbe. Dostupné služby sú Spotify, YouTube a TuneIn. Samozrejme, na základe vašich preferencií.

Základom je poskytovanie aktuálnych správ napríklad z ACB News, Circa alebo podporovaných RSS služieb. Je veľmi pravdepodobné, že Google bude aj naďalej rozširovať počet podporovaných tretích strán.

Zoznam všetkých podporovaných služieb.

Zdroj: Google

Značky:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.