Ako bolo sľúbené minulý mesiac, Google predstavil novú službu na zálohu a synchronizáciu. Jej cieľom je pomôcť jednoducho zálohovať súbory a fotografie na vašom počítači. Tento nástroj má nahradiť staršiu desktopovú aplikáciu Google Fotky (Google Photos) ako aj klientsku aplikáciu Disk Google (Google Drive) a to na PC a Mac.

V podstate nový nástroj kombinuje funkcionalitu starších aplikácií do jedného, a teda nemusíte používať dva rôzne softvérové prostriedky na podobný účel umiestnenia súborov na cloude od Google. Nový nástroj má veľmi jednoduché rozhranie pričom sa musíte najprv prihlásiť cez Google účet a potom vybrať priečinky, ktoré treba priebežne zálohovať na Google Drive. Keďže nový nástroj nahradzuje súčasné inštalácie aplikácií, rešpektuje vaše aktuálne nastavenia, ktoré ste realizovali na vašom PC alebo Mac počítači.

Okrem zálohovania údajov na počítači sa dá nový nástroj použiť aj na zálohovanie fotografií zo zariadení pripojených cez USB port ako sú fotoaparáty, kamery alebo SD karty. Potom ako sa dokončí záloha, vaše súbory sa sprístupnia cez Disk Google aj iným vašim zariadeniam ako je počítač, telefón alebo tablet. Vaše fotky a videá budú dostupné aj cez webovú službu Google Fotky.

Oba nástroje sú zadarmo a dostupné na stiahnutie.

Google oznámil biznis používateľom, že táto aktualizácia sa netýka aj nástroja G Suite. Firma totiž plánuje uvedenie nového riešenia zameraného na firmy, ktoré sa volá Drive File Stream.