Aplikácia pre Android, inšpirovaná dizajnom Material You, je oveľa prehľadnejšia.

Dobrou správou je, že dizajn Material You sa aj pri Prekladači začína dostávať do viacerých telefónov, čo sme si všimli aj my v redakcii. Prekladač od Google sa počas rokov v systéme Android menil iba minimálne a jeho používanie bolo trochu nepohodlné. Dizajn dlhodobo vychádza z jazyka Material Design, ktorý bol uvedený ešte v roku 2014

Prekladač dostal nový vzhľad až s príchodom dizajnového jazyka Material You, pričom ten sa dostal v prípade tejto aplikácie najskôr do telefónov Google Pixel. Teraz sa však zdá, že si konečne našiel cestu aj na ostatné zariadenia. U nás v redakcii sme novinku zaznamenali na modeli OnePlus Nord 2 (verzia aplikácie 6.28.0.05.421483610 / Android 11). 

Dobrou správou je, že pri tejto aplikácii nie je potrebný Android 12. Zdá sa však, že ide o aktualizáciu na strane servera, takže pokiaľ update nemáte, budete musieť počkať dovtedy, pokým vám Google nový dizajn nesprístupní.

Určite vám však postačí aj Android 11. Niektoré zdroje dokonca uvádzajú aj staršiu verziu systému – Android 10. Je však možné, že pri starších verziách sa bude musieť používateľ zaobísť bez dynamických tém z Androidu 12. Nová prepracovaná verzia Prekladača je v každom prípade prehľadnejšia a aj podstatne krajšia.

Keďže je zavádzanie aktualizácie postupné, môže trvať niekoľko dní až týždňov, pokým dorazí aj do vášho zariadenia.

Prečítajte si aj:

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.