Google sa snaží identifikovať klinickú depresiu u ľudí cez svoj vyhľadávač

0

Google (zatiaľ len americký) sa pustil do boja proti depresii.

Ľuďom, ktorí od dnešného dňa do jeho vyhľadávača zadajú slovo “depresia” prípadne s ňou súvisiace výrazy, ponúkne na vyplnenie anonymný klinický dotazník. Ten by mu mal pomôcť identifikovať, či záujem človeka na druhej strane je čisto nevinný alebo či u neho naozaj hrozí riziko tohto závažného ochorenia.

Dotazníkom chce Google poskytnúť pacientom s klinickou depresiou užitočné a potencionálne život zachraňujúce informácie, ktoré by sa mohli stať odrazovým mostíkom pre zahájenie potrebnej liečby. Totiž len polovica pacientov s depresívnymi stavmi sa reálne aj obráti na odbornú pomoc.

Podobne aj Facebook v súčasnosti testuje umelú inteligenciu, ktorá by dokázala rozpoznať samovražedné sklony používateľov prostredníctvom ich komentárov. Do niečoho podobného sa pustil aj Instagram, ktorý sa zasa pokúša depresívne sklony identifikovať u ľudí cez zverejnené fotografie.

Zdroj: Engadget

Partnerom rubriky e-Zdravie je mobilná aplikácia Dôvera. Pre viac informácií kliknite sem.

Prečítajte si aj: 

Čo vypovedajú vaše fotky na Instagrame o vašom duševnom zdraví?

O autorovi

Večná romantička vo vnútri, zasnená optimistka navonok. Aj keď by sa mohlo zdať, že IT oblasť bude pre mňa pritvrdý oriešok, našla som si oblasť, kde sa cítim dobre. Rubriky e-Zdravie či Surfujeme na internete poskytujú dostatočný priestor pre rozlet mojej fantázie. Dobrodružné cestovanie, vášeň pre make-up a bubnovanie v dievčenskej rockovej kapele Poison Candy je mojou neoddeliteľnou súčasťou.

Pridaj komentár