Vypne prístup k aplikáciám, virtuálnemu asistentovi a ďalším funkciám.

Google dávnejšie oznámil operačný systém Google TV, ktorý je nástupcom platformy Android TV pre televízory. Tento operačný systém je aktuálne dostupný v novej verzii Chromecastu, počas najbližších týždňov sa objaví v prvých inteligentných televízoroch značiek Sony a TCL.

Portál 9to5Google priniesol v súvislosti s Google TV zaujímavú informáciu – táto platforma ponúkne funkciu Basic TV, ktorá vypne takmer všetky inteligentné funkcie telvízora. V praxi to znamená, že s aktivovanou funkciou Basic TV nebudete môcť používať aplikácie pre inteligentný televízor, využívať Google Asistenta a operačný systém televízora vám nebude ani servírovať personalizované odporúčania na obsah.

Vľavo režim Basic TV, v ktorom sa Google TV premení na hlúpy televízor. Vpravo je plnohodnotný režim so všetkými funkciami. Obrázky si môžete zväčšiť kliknutím na ne. Zdroj: 9to5Google

V jednoduchom režime tak budete môcť sledovať iba živé TV kanály pomocou tunera či pristupovať k externým zdrojom, ktoré pripojíte k televízoru. Zodpovedať tomu bude aj rozhranie domovskej obrazovky televízora.

Pokiaľ sa vám zdá funkcia Basic TV zbytočná, vedzte, že existujú ľudia, ktorí by si aj dnes chceli kúpiť hlúpy televízor. Takéto zariadenia sa však na trhu prakticky nenachádzajú – s výnimkou monitorov. Riešenie platformy Google TV tak predstavuje aspoň čiastočné riešenie. Hoci si kúpite inteligentný televízor, budete si ho môcť premeniť na hlúpe zariadenie.

Používatelia sa budú môcť prepínať medzi hlúpym a inteligentným režimom Google TV podľa potreby. Zmena režimu však bude vyžadovať obnovenie továrenských nastavení. A pokiaľ vás zaujímajú televízory, vypočujte si náš podcast DOTYK, v ktorom sme sa o tejto téme rozprávali:

Zdroj: 9to5Google

Prečítajte si aj:

Podcast Dotyk: Potrebujete smart televízor? Dá sa vôbec ešte kúpiť obyčajný televízor? (22. diel)

Značky:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit