Dokumenty, ktoré obsahujú citlivé či osobné informácie je v prípade ich likvidácie, nevyhnutné zlikvidovať bezpečne. Vzhľadom na zákon o ochrane osobných údajov a GDPR nie je jedno, akú skartovačku na to vo firme použijete.

Hama Premium AutoM120 je skartovačka, ktorá je konštruovaná v súlade s nárokmi na dodržanie bezpečnostných noriem (DIN 66399). Veľkosť skartovaných častíc je 20 x 4 mm a o ich rezanie sa starajú ostré oceľové nože. Tie dokážu spracovať aj trvalé kancelárske spinky, ktoré sa bežne používajú do zošívačiek. Dočasne kancelárske sponky toto zariadenie už nespracuje, rovnako ako nespracuje CD nosiče.

Výhodou zariadenia je to, že obsahuje automatický podávač, ktorý oceníte najmä pri väčšom počte dokumentov. Naraz pojme až 120 listov A4, bežného kancelárskeho, osemdesiat gramového papiera.

Otvor pre manuálne skartovanie pojme naraz 5 listov A4 a rovnako sa používa na skartovanie plastových platobných kariet. Súčasne sa dajú používať oba podávače. V spodnej časti skartovačky je veľký zberný kôš v podobe zásuvky s objemom až 25 litrov. V jeho prednej časti je plastový priezor, aby bolo možné sledovať stav naplnenia.

Skartovačka dokáže nepretržite pracovať 60 minút v automatickom režime. Bezpečnostná poistka ju chráni pred prehriatím či preťažením. Na jej hornom paneli je LED kontrolka, ktorá signalizuje zapnutie zariadenia, plný kôš či prehriatie. V prípade zaseknutia papiera je samozrejmosťou funkcia spätného chodu. O pohodlné presúvanie skartovačky, v rámci priestoru kancelárie, sa postarajú štyri plastové kolieska s poistkou.

Cena: 243 eur

Zapožičal: HAMA Slovakia

  • Hama Premium AutoM120Zdroj: TOUCHIT
  • Hama Premium AutoM120Zdroj: TOUCHIT
  • Hama Premium AutoM120Zdroj: TOUCHIT
  • Hama Premium AutoM120Zdroj: TOUCHIT
  • Hama Premium AutoM120Zdroj: TOUCHIT

Prečítajte si aj:

Značky:

Tomas Buransky

Tomas Buransky
Mám rád nové veci a preto je skvlelé, že vďaka mojej práci sa môžem venovať marketingu v spojení s tými najnovšími technológiami.