HMD bude aj naďalej pokračovať vo výrobe telefónov Nokia s optikou ZEISS

0

To aj napriek novému partnerstvu so Sony.

Spoločnosť Sony pred pár hodinami predstavila model Xperia 1 II s optikou ZEISS a povlakom ZEISS T*. Toto je prvý krok pre japonskú spoločnosť v novej spolupráci, ktorá predtým používala na svojich prémiových telefónoch vlastnú značku optiky G Lens. Spoločnosť Sony ako prvá v oblasti mobilných telefónov sa už dávnejšie spolupodielala na vývoji objektívov s optikou ZEISS pre svoje bezzrkadlové fotoaparáty. 

Sony Xperia 1 II

Sony Xperia 1 II

Čo to však znamená pre samotnú spoločnosť HMD, ktorej telefóny Nokia zdedili partnerstvo so spoločnosťou ZEISS od starej Nokie? Hlavný produktový riaditeľ Juho Sarvikas uverejnil tweet, v ktorom privítal Sony na rovnakej palube. Spoločnosť HMD už dnes nemá exkluzívnu spoluprácu so ZEISS, ale pravdepodobne to na ňu nebude mať veľký vplyv, aj keď ešte v roku 2017 bola táto spolupráca exkluzívna. 

HMD však bude aj naďalej pokračovať so spoločnosťou ZEISS na vývoji novej technológie fotoaparátov pre budúce telefóny Nokia.

Zdroj: Twitter

Prečítajte si aj:

Sony Xperia 1 II oficiálne: Zeiss objektívy a návrat 3,5 mm jacku. Poznáme cenu

Značky:

O autorovi

Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web. Zaujímam sa o smartfóny, aplikácie, gadgety, nositeľnú elektroniku a technologické vízie. Medzi moje najobľúbenejšie voľnočasové aktivity patrí šport, hudba a moje štyri dcéry.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>