Prečítajte si tie najzaujímavejšie témy 46. týždňa.

TOUCHIT VÝBER prináša najzaujímavejšie články, ktoré nájdete na jednom mieste. Pokiaľ vám nejaká dôležitá téma počas ostatných dní unikla, určite ju nájdete v našom redakčnom výbere.

1. Zakazujem Facebooku narábať s mojimi osobnými údajmi

Alebo čo zmôže obyčajný status proti pravidlám sociálnej siete? V týchto dňoch sa na Facebooku začínajú opäť objavovať statusy používateľov, ktorí sa odvolávajú na nové pravidlo, ktoré začína platiť “zajtra”. Keďže najbližšia zmena pravidiel bude na Facebooku vykonaná až 12. januára 2024, tak už hneď v úvode je jasné, že výpovedná hodnota týchto statusov sa rovná nule. 

Tieto reťazovky sa na Facebooku objavujú v pravidelných intervaloch, pričom najnovšie sa odvolávajú na používanie fotografií. Je pomerne zaujímavé, že ľudia stále veria statusom, ktoré zdieľajú stovky ľudí, namiesto toho, aby navštívili Podmienky a zásady používania Facebooku, kde je všetko čierne na bielo

Viac o tejto téme sa dočítate v článku nižšie:

2. Xiaomi smartfóny bude čakať zdražovanie

Čínska spoločnosť Xiaomi sa v minulosti vyznačovala tým, že ponúkala smartfóny s výrazne nižšou cenou v porovnaní s konkurenciou. Časy, keď sme si však mohli kúpiť aj vlajkovú loď za približne 400 eur, sú už dávno preč. Náklady na výrobu smartfónov stúpajú a ak sa čínska spoločnosť pod vedením Lei Juna chce doťahovať na konkurenciu, musí siahnuť aj po drahších komponentoch.

Viac o tejto téme sa dočítate v článku nižšie:

3. Dá sa platiť Garmin hodinkami? Ako platiť cez Garmin Pay na Slovensku (NOVEMBER 2023)

Garmin patrí medzi najobľúbenejších výrobcov športových a lifestylových smart hodiniek vo svete aj na Slovensku. Ak neberiem do úvahy služby Apple Pay a Google Pay, Garmin má najväčšiu ponuku hodiniek s funkciou bezkontaktného platenia a zároveň aj najlepšiu podporu zo strany slovenských bánk.

Funkcia na bezkontaktné platenie sa nazýva Garmin Pay a platí, že ak chcete platiť Garmin hodinkami, musíte mať kompatibilné zariadenie a zároveň platobnú kartu od banky, ktorá podporuje Garmin Pay.

Viac o tejto téme sa dočítate v článku nižšie:

4. TOP filmy na Netflixe (45. týždeň)

Vyberali sme filmy sledované v 45. týždni – 6. november – 12. november 2023. Ide o rebríček filmov dostupných globálne a na Slovensku. Niektoré filmy majú český dabing, Netflix zatiaľ neuvádza túto vlastnosť.

To je nevýhoda a každý film si musíte spustiť a skontrolovať to v nastaveniach. Platí to aj pri seriáloch. Využiť však môžete po novom aj filter a nechať si zobraziť len dabované filmy a seriály vo vami preferovanom jazyku.

Viac o tejto téme sa dočítate v článku nižšie:

5. Ideálny telefón pre seniorov a za super cenu

Navyše je ekologický. Eko Fón je telefón, ktorý dostanete kúpiť u predajcu Mobilonline. Ekologický je samotnou jeho výrobou, ale tiež aj balením. Súčasťou dodávky je napájací zdroj s prepojením do USB-A portu. Samotná nabíjačka nie je súčasťou dodávky. Telefón má napojenie microUSB a okrem tohto portu je v spodnej časti aj port na pripojenie slúchadi

Viac o tejto téme sa dočítate v článku nižšie:

6. Google Fotky získavajú novú a užitočnú funkciu

Aplikácia Fotky od Googlu disponuje mnohými nástrojmi, ktoré môžu používatelia využiť na úpravu, sledovanie, no aj spracovanie svojich snímok. Túto aplikáciu pritom majitelia Android smartfónov nájdu už v balíku tých predinštalovaných, nepotrebujú si ju teda dodatočne inštalovať. Okrem iného podporuje synchronizáciu snímok medzi viacerými zariadeniami, zálohované snímky z telefónu si teda viete otvoriť napríklad vo vašom počítači.

Viac o tejto téme sa dočítate v článku nižšie:

Prečítajte si aj: