Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť HP Inc. dnes predstavila množstvo vylepšení a inovatívnych riešení pre prvú all-in-one pracovnú stanicu na svete.

Nová HP Z1 G3 kombinuje jednoduchosť a výhody all-in-one zariadenia s výkonom typickým skôr pre pracovné stanice v prevedení tower.

Tretia generácia pracovnej stanice HP Z1 je navrhnutá pre náročných používateľov. Je menšia, tenšia a ľahšia než predchádzajúce generácie a za výbornú cenu prináša ohromujúci výkon.

 • O 47 percent menšia, o 51 percent ľahšia a o 21 percent lacnejšia než predchádzajúce generácie.
 • Antireflexný 4K UHD displej s 23,6 palcovou uhlopriečkou (59,9 cm) pre výnimočne čistý obraz pri práci na graficky náročných projektoch.
 • Voliteľný procesor Intel Xeon pre výpočtový výkon aj pri tých najnáročnejších aplikáciách.

Spoločnosť HP taktiež podrobnejšie predstavila nový softvérový receiver pre Apple Mac OS X.  S využitím HP Remote Graphics Software (RGS) môžu používatelia počítačov Mac pristupovať do výkonných pracovných staníc HP Z. Navyše nástroj RGS umožňuje konštruktérom, grafikom a vedcom využívať výkon, súbory a aplikácie na svojich pracovných staniciach bezpečne aj pri vzdialenom prístupe.

„Vzali sme našu prelomovú a inovatívnu pracovnú stanicu – pôvodnú Z1 – a prepracovali sme ju na základe ohlasov od našich zákazníkov. Výsledkom je menší, ľahší a lacnejší model,” hovorí Gwen Coble, riaditeľ sekcií Commercial Solutions a Retail Solutions pre región EMEA v spoločnosti HP Inc. „Nová Z1 predstaví výkon a spoľahlivosť pracovných staníc ďalším novým zákazníkom a nástroj HP RGS so zariadením Mac Receiver otvorí dvere pre používateľov Apple, ktorí chcú využívať naše pracovné stanice.”

HP Z1_Back 2_web2016_3_nowat

HP Z1 G3 navrhnutá pre konštruktérov, umelcov a školstvo

HP Z1 G3 profesionálom ponúka všetky funkcie pracovnej stanice v úhľadnom prevedení all-in-one. Funkcie a technológie v novej generácii prinášajú do all-in-one pracovných staníc akcelerovaný výkon a vyššiu spoľahlivosť.

„Naše laboratória sú jedny z najlepších a najvybavenejších v krajine,” hovorí Howard Cook, asistujúci profesor (C/T) v ústave Digital Animation Center na Univerzite v Colorade. „Pracovné stanice HP Z1 sú rýchle a výkonné stroje a oceňujeme aj ich kompaktné prevedenie.“

HP Z1 ťaží z tridsaťročnej existencie série HP Z, extenzívnych certifikácií nezávislých výrobcov softvérov a z minimálne 115 000 hodín testovania v Total Test Process spoločnosti HP. Tretia generácia HP Z1 ponúka:

 • Antireflexný 4K UHD displej s 23,6 palcovou uhlopriečkou (59,9 cm) pre výnimočne čistý obraz.
 • Štvorjadrový procesor Intel Xeon, 64 GB pamäte s ECC
 • Grafiku NVIDIA Quadro.
 • Dva disky PCIe HP Z Turbo Drive, ktoré urýchľujú štart systému, výpočty a skracujú reakčnú dobu v prípade veľkých súborov. Používatelia môžu ďalej zvýšiť kapacitu úložiska pridaním až dvoch ďalších diskov SSD 2.5″ SATA alebo pevných diskov.
 • Niekoľko portov k rýchlemu a jednoduchému prenosu dát a pripojeniu zariadení vrátane dvoch bočných rozhraní Thunderbolt 3 s USB 3.1, nabíjacieho portu USB, čítačky pamäťových kariet či rozhrania DisplayPort.

HP Z1_Front 1_web2016_3_nowat

HP RGS Receiver pre Mac prehlbuje integráciu zákazníkov s pracovnými stanicami

Používatelia počítačov Mac sa teraz môžu spoľahnúť na maximálny výkon vďaka multitaskingu prostredníctvom HP RGS medzi pôvodnými aplikáciami pre Mac OS a aplikáciami pre pracovné stanice na systémoch Windows alebo Linux. Vďaka HP RGS používatelia produktov Mac alebo MacBook teraz môžu:

 • Pripojiť sa pohodlne v rámci kancelárie alebo celého sveta k relácii pracovných staníc na Windows alebo Linux k spoločnému vývoju, interaktívnym úpravám alebo revíziám návrhov.
 • Pristupovať k dôležitej 2D aj 3D grafike, videu a multimediálnym aplikáciám.
 • Sledovať graficky náročný obsah na jedinom displeji alebo na viacerých monitoroch.
 • Pripojiť sa k výkonnej pracovnej stanici HP Z840 je ako upgradovať Mac na stroj, ktorý bude mať až 9-krát viac procesorových jadier, 30-krát viac pamäte a k tomu navyše aj profesionálnu grafiku NVIDIA Quadro.
 • Exponenciálne zrýchliť čas vykresľovania a úpravy digitálnych efektov a video obsahu v ultravysokom rozlíšení.

HP RGS Receiver pre Mac je iba jedným z nástrojov, ktoré HP poskytuje zákazníkom, ktorí chcú zvýšiť výpočtový výkon pripojením pracovnej stanice HP Z k existujúcim počítačom a pracovným procesom. Výskumné a vývojové tímy stojace za pracovnými stanicami HP úzko spolupracovali s partnermi pôsobiacimi v odvetviach, ktoré sa venujú animácii, špeciálnym efektom a produktovému dizajnu a taktiež s výskumnými zariadeniami a univerzitami s cieľom poskytnúť inovatívne optimalizácie pracovných postupov a procesov – ako napríklad rýchlu zmenu tlačidla Windows na klávesu Apple Command na klávesnici.

Softvér a nástroje pracovných staníc HP Z sú súčasťou trvalého záväzku spoločnosti podporovať kreatívnych profesionálov. Tieto produkty poháňajú technologické inovácie spoločností po celom svete, navrhujúce čokoľvek od automobilov až po filmové trháky.

HP Z1_Side 1_web2016_3_nowat

Ceny a dostupnosť

 • HP Z1 G3 bude na slovenskom trhu dostupná v druhej polovici mája za cenu od 1090 eur.
 • HP Remote Graphics Software je ihneď k dispozícii pre pracovné stanice HP Z Desktop a mobilné pracovné stanice ZBook a existujúci používatelia pracovných staníc HP Z si ho budú môcť stiahnuť zadarmo. Receiver pre Mac je zadarmo pre používateľov HP RGS a bude dostupný už čoskoro. HP RGS si je taktiež možné zakúpiť k použitiu na podporovanom hardvéri od iných výrobcov.

Značky: