HP predstavilo na HP Gaming Festivale v Pekingu rad noviniek pod svojou hernou značkou OMEN od HP. Nechýba medzi nimi výrazne zmenšený a výkonnejší notebook OMEN 15, aktualizovaný softvér OMEN Command Center s rozšírenými funkciami vrátane OMEN Game Stream a rada profesionálneho herného príslušenstva na čele s prvým herným headsetom s technológiou aktívneho chladenia náušníkov na svete.

Herné počítače patria medzi najrýchlejšie rastúce kategórie PC a pre HP už teraz predstavujú segment v hodnote miliárd dolárov. Značka OMEN sa od svojho uvedenia na trh v roku 2016 stala silným menom známym pre svoj nekompromisný výkon, softvérové ​​riešenia, kvalitné displeje a rozrastajúcej sa ponuky príslušenstva pre hráčov esport tých najvyšších kategórií.

Pod značkou OMEN sa snažíme hráčom ponúkať skutočne špičkový hardvér, softvér a doplnky, s ktorými môžu využiť svoje schopnosti na maximum,“ povedala Anne-Sophie Hadberg, riaditeľka pre consumer PC, HP Inc. EMEA. „Chceme posúvať latku herných zariadení čo najďalej vo všetkých smeroch, či už sa teraz bavíme o našom najvýkonnejšom Omen 15, nové profesionálne klávesnice, myš alebo headsetu s prvými chladenými náušníky na svete.“

Laptop OMEN 15: Menšie a výkonnejšie než kedykoľvek predtým

Najnovšia generácia notebooku OMEN 15 dostala lepší hardvér a funkcie. Napriek tomu je teraz menší, prenosnejší a elegantnejší, takže umožní pohodlné hranie doma aj na cestách.

 • Výkonnejší hardvér: Dokonalý zážitok z hrania zaručí VR ready grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1070 vo variante MAX-Q. 8. generácia štvorjadrových alebo šesťjadrových procesorov Intel Core i + H-series a až 32 GB DDR4-2666 RAM hravo zvládnu najnovšie herné tituly a ďalšie programy náročné na operačnú pamäť. Okrem toho je počítač dostupný s radom rôznych kombinácií úložísk vrátane SSD, HDD, SSD + HDD, alebo dokonca HDD + pamäť Intel Optane pre ešte rýchlejší ukladanie dát.
 • Lepšie chladenie: Dômyselne riešené chladenie dostalo u všetkých konfigurácií podobu väčších ventilátorov, trojfázového motora a fluidných ložísk znižujúcich trenie a zaručujúcich stálejšiu kontrolu rýchlosti ventilátorov. Prieduchy na zadnej a spodnej strane laptopu nasávajú studený vzduch, zatiaľ čo dva veľké ventilátory odvádzajú teplo zadnými rohmi von. Vybrané konfigurace majú navyše rozšírené spodné prieduchy pre lepšie prúdenie vzduchu.
 • Skvelý obraz aj zvuk: Dokonalý obraz prináša 15,6 palcový displej vo variantoch 144 Hz 1080p, 60Hz 4k alebo 60Hz 1080p a s technológiou NVIDIA G-SYNC pri vybraných konfigurací. Zvuk plný energie obstarávajú stereo reproduktory vyladené pomocou softvéru od Bang & Olufsen a nabudenie samostatným zosilňovačom. Používatelia uprednostňujúci slúchadlá si užijú dokonalú simuláciu priestorového zvuku vďaka technológii DTS Headphone: X.
 • Jednoduché vylepšovanie a flexibilita: Hardware môže užívateľ sám ľahko vylepšovať vďaka skrutkám s krížovou drážkou Phillips na spodnej strane laptopu a tiež rýchlemu prístupu k úložiskám a pamäte cez samostatný panel. Okrem toho nebude mať núdzu o porty. Ich široký výber je teraz umiestnený na zadnej strane počítača pre väčšiu slobodu pohybu, obzvlášť pre tých používateľov, ktorí používajú myš s káblom.

OMEN Game Stream: Výkon OMEN aj pre ďalšie zariadenia

S každou novou generáciou pridáva HP do svojho softvéru OMEN Command Center nové funkcie. Tá posledná, ktorá je v laptope OMEN 15 už predinštalovaná, umožňuje streamovať hry aj do ďalších zariadení s operačným systémom Windows 10 a využiť výkon zariadenia OMEN na maximum.

OMEN od HP Mindframe Headset: s chladnou hlavou za všetkých okolností

Hráči sa často sťažujú na nepohodlie spôsobené nadmerným teplom vnútri sluchadiel pri dlhšom hraní. Pritom takmer polovica z nich (46%) uvádza pohodlie ako najdôležitejšie kritérium pri kúpe nového výrobku. Headset OMEN Mindframe tento problém vyriešil vďaka vôbec prvému aktívnemu chladenie náušníkov na svete. Táto patentovaná technológia je ovládaná cez OMEN Command Center a má podobu termoelektrického zariadenia vnútri náušníkov, ktoré z nich odvádza teplo von. Nemenej praktický je aj mikrofón s redukciou okolitých šumov, ktorý sa pri vyklopení smerom nahor automaticky vypne a po sklopení zasa zapne a ktorého hlasitosť možno ovládať pomocou kolieska na náušníku. Čerešničkou na torte je realistický 3D zvuk DTS Headphone: X a možnosť nastavenia svetelných efektov a farieb.

Ďalšie príslušenstvo OMEN od HP: rýchla klávesnica, myši, podložky pod myš aj batoh

Medzi novým herným príslušenstvom nechýba ani klávesnica OMEN od HP Sequencer Keyboard s opticko-mechanickými spínačmi, odolným povrchom z brúseného kovu a ľahkým hliníkovým rámom. Opticko-mechanická technológia v sebe spája výhody oboch riešení a umožňuje 0,2 ms odozvu, teda zhruba 10× rychlejšiu než u tradičných mechanických klávesníc. Klávesy majú navyše každá vlastné podsvietenie s možnosťou nastavenia 16,8 miliónov farebných odtieňov a rôznych efektov.

Svetelné efekty aj opticko-mechanickú technológiu využíva aj nová myš OMEN od HP Reactor Mouse, u ktorej pomohla znížiť oneskorenie na minimum a docieliť odozvy 0,2 ms u ľavého i pravého tlačidla. Vďaka tomu predbehne tradičné mechanické tlačidlá hneď trojnásobne. Presnosť potom zaručuje optický senzor s 16 000 DPI. Okrem toho dostala táto myš ako prvá hliníkový USB kábel, ktorý zabraňuje zamotávaniu.

Menej nároční používatelia môžu dať prednosť myši OMEN od HP Mouse 400. Za dostupnú cenu dostanú mechanické tlačidlá OMRON alebo voliteľný ‚sniper mód‘, v ktorom predné tlačidlo pri stlačení zníži DPI na 400, aby sa tak zvýšila presnosť pri mierení.

Batoh OMEN X od HP Transceptor Backpack má veľa praktických prvkov, ktoré používateľ ocení pri množstve príležitostí. Zásadná je ochrana prenášaného obsahu, ktorú majú na starosti materiály odolné proti rozmarom počasia, pevné škrupinové dno, vrecko zabraňujúce RFID13 a 17-palcový polstrovaný oddiel batohu. Naviac má batoh aj popruh k pohodlnému uchyteniu k rukoväti inej batožiny pre ľahký pohyb na letisku.

A na výber je aj z nových podložiek pod myš. Mäkká variant OMEN od HP Mouse Pad 200 pre používateľov, ktorí chcú väčší odpor a presnosť, a tvrdá OMEN od HP Hard Mouse Pad 200 pre tých, ktorí potrebujú hladký a rýchly pohyb.

Cena a dostupnosť nových produktov OMEN od HP

 • OMEN 15 Laptop bude na Slovensku dostupný od júla za cenu začínajúcu na 829 €.
 • Dostupnosť a cena produktu OMEN od HP Mindframe Headset bude oznámená neskôr počas tohto roka.
 • OMEN od HP Sequencer Keyboard bude na Slovensku dostupná od polovice júna za 129 €.
 • OMEN od HP Reactor Mouse bude na Slovensku dostupná od polovice júna za 49 €.
 • OMEN X od HP Transceptor Backpack bude na Slovensku dostupný od polovice júna 149 €.
 • OMEN od HP Mouse 400 bude na Slovensku dostupná od polovice júna za 23,99 €.
 • OMEN od HP Mouse Pad 200 bude na Slovensku dostupná od polovice júna za 14,99 €.
 • OMEN by Hard Mouse Pad 200 bude na Slovensku dostupná od polovice júna za 13,99 €.

Značky: