Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

HP odhalilo na tohtoročnom veľtrhu spotrebnej elektroniky CES 2018 nielen novú generáciu svojich osobných počítačov, ale aj širokú ponuku nových funkcií. Najnovšie zariadenia od HP sú zamerané na výkon, dizajn i funkcionalitu – nechýbajú medzi nimi najvýkonnejšie konvertibilné zariadenia na svete, najnovšie Always-Connected PC 2-v-1 ani špičkové herné technológie.

„Každý aspekt užívateľskej skúsenosti s PC sa dnes mení a HP chce stáť na čele týchto zmien,“ hovorí Anne-Sophie Hadberg, riaditeľka Consumer Personal Systems EMEA z HP Inc. „Od základu meníme spôsob, akým sa svet prepája a tvorí. Naše novinky na CES 2018 jasne ukazujú, čo sa dá dosiahnuť, keď spojíte priania a pripomienky zákazníkov s prvotriednymi schopnosťami a skúsenosťami vo vývoji moderných technológií. Či už je reč o najvýkonnejšom konvertible na svete, neuveriteľnej všestrannosti nášho Always-Connected PC ENVY x2, alebo špičkovom rade herného hardvéru a softvéru OMEN, technológia HP zmení vaše zaužívané zvyklosti. „

HP Spectre x360 15

Prémiový HP Spectre X360 15, najvýkonnejší konvertibilný počítač na svete, ponúkne väčší výpočtový výkon aj našlapanú samostatnú grafiku pre jednoduchú tvorbu, editáciu a streamovanie 4K a 3D obsahu.

Detaily produktu:

 • Sila a výkon pre tvorivých nadšencov: Používatelia zvládnu veľkú pracovnú záťaž a editáciu i obrích videosúborov. Dostanú totiž do rúk rýchly a responzívny počítač s veľkým výkonom a vyberanou grafikou s nasledujúcim výberom konfigurácií:
  • generácia procesora Intel Core i7 8705G s grafikou Radeon  RX Vega M, až 12 hodín výdrže batérie4 a technológiu rýchlonabíjania Fast Charge – 50 percent nabitia počas 30 minút alebo
  • generácia štvorjadrových procesorov Intel Core 3 s grafikou NVIDIA GeForce MX 150 s až 13,5 hodinami výdrže batérie4 a technológie rýchlonabíjania Fast Charge – 90 percent počas 90 minút.
 • Nádherný prémiový design: Jeho hliníkové šasi s novým, 19,5 mm tenkým hranatým profilom vyrábané na CNC strojoch vážia 2,09 kg7. Dostupný je v matnej tmavej šedostriebornej farbe s medenými prvkami a dostal elegantné pánty pre bezproblémový prechod medzi laptopom, tabletom a ďalšími módmi. Reproduktory sú teraz umiestnené nad klávesnicou pre lepší zážitok z počúvania v akomkoľvek režime. Vďaka tomu sa navyše zmestila aj numerická klávesnica, ktorá sa výborne hodí pre použitie klávesových skratiek Adobe.
 • Neobmedzený priestor pre fantáziu: Dotykový displej s 15,6 palcovou uhlopriečkou a 4K UHD rozlíšením a voliteľné pero HP Tilt Pen dostanú nápady na digitálnom plátne naozaj do pohybu. Odolné sklo CORNING Gorilla Glass 4 displej dobre ochráni, je odolné aj proti škrabancom, takže sa výborne hodí, ak je potrebné tvoriť za chodu.
 • Bezpečný a šikovný: V jeho výbave nechýba infračervená kamera podporujúca Windows Hello a čítačka odtlačkov prstov, s ktorými sa užívateľ bezpečne a pohodlne prihlási do systému v akomkoľvek móde.

HP ENVY x2

HP ENVY x2, nové tzv. Always-Connected PC, bolo navrhnuté, aby bolo neustále v prevádzke a pripravené na okamžité použitie. Dostalo k tomu procesory Intel® CoreTM.

Detaily produktu:

 • Tenký, ľahký a odolný: Tablet bez ventilátora s hliníkovým telom vyrábaným na CNC strojoch je 7,9 mm tenký a váži 0,76 kg. Okrem toho dostal vynikajúci dotykový displej WUXGA + s 12,3 palcovou uhlopriečkou a sklom CORNING Gorilla Glass 4 pre väčšiu odolnosť proti poškriabaniu pri práci na cestách.
 • Optimalizovaný pre editáciu a multi-tasking: Puzdro s imitáciou textúry kože v tmavo modrej farbe má zabudovaný nastaviteľný stojan, ktorý zo zariadenia v momente vytvorí laptop, tablet, alebo ho nastaví do čítacieho módu. Podsvietená klávesnica so zdvihom 1,3 mm zaručí pohodlné písanie za akýchkoľvek svetelných podmienok. Pero Windows Ink ďalej umožňuje prirodzené kreslenie aj písanie vďaka možnosti simultánneho použitia s dotykovým ovládaním.
 • Väčšia produktivita a pripojenie na viacerých miestach: Až 17 hodín výdrže batérie a Windows 10 home. Zostaňte produktívni cez Wi-Fi, zariadenie je synchronizované s pokročilým modelom napájania Connected Modern Standby, a pripojiť sa môžete aj k mobilnej sieti vďaka podpore LTE-Advanced s modemami Intel XMM  LTE.
 • Nástroj pre produktívnych užívateľov: Procesory Intel CoreTM Y-Series 7. generácie sú optimalizované pre maximálne navýšenie výkonu. Dopĺňajú ich PCIe SSD úložisko s až 256GB kapacitou na ukladanie prezentácií a až 8GB LPDDR3 pamäte na plnenie viacerých úloh naraz.

OMEN Game Stream

OMEN Game Stream umožňuje hráčom hrať tie najlepšie AAA hry kedykoľvek a kdekoľvek. Silu a výkon svojich počítačov OMEN môžu teraz naplno využiť na akomkoľvek mobilnom zariadení s Windows 10 prostredníctvom vysokorýchlostného internetového pripojenia.

Detaily produktu:

 • Pripojiť sa na diaľku a začať hrať: V OMEN Command Center teraz hráči nájdu funkciu, vďaka ktorej si budú plný výkon svojho herného počítača OMEN môcť vziať všade so sebou. Na diaľku sa k nemu pripoja a OMEN PC zaobstará všetku tvrdú prácu ako cloudový herný server.
 • Posúvanie hraníc vo svete počítačových hier: Hráči môžu teraz použiť akékoľvek zariadenie s Windows 10, pripojiť sa k svojmu OMEN PC a hrať hry, ktoré ďaleko prekračujú hardvérové špecifikácie pripojeného zariadenia.

Veľkoformátový herný monitor OMEN X 65 s NVIDIA G-SYNC

Monitor OMEN X 65 s NVIDIA G-SYNC predstavuje novú generáciu veľkoformátových herných displejov určených pre domácnosť. Užívatelia sa môžu tešiť na špičkový displej s 4K UHD rozlíšením a 65 palcovou uhlopriečkou.

Detaily produktu:

 • Úžasná grafika a výkon: Displej má obnovovaciu frekvenciu 120 Hz a veľmi nízku latenciu, aby si jeho užívatelia užili dokonalý obraz a výkon, ktorý im pomôže poraziť konkurenciu.
 • Dokonalý obraz na hranie hier: 4K UHD a HDR-10 zaručujú nádherné farby, jas aj kontrast u väčšiny súčasných hier na trhu.
 • Navrhnutý nielen na hranie: Funkcia NVIDIA G-Sync a integrovaný NVIDIA SHIELD TV dodávajú obrazovke neuveriteľnú plynulosť pri hraní hier, ale aj streamovanie filmov, televíznych seriálov alebo hudby.

Viac informácií (v angličtine) o novom hardvéri a softvéri OMEN zistíte na odkazoch OMEN Game Stream a OMEN X 65 Big Format Gaming Display with NVIDIA G-SYNC 

Cena a dostupnosť

 • HP Spectre x360 15 by mal byť na Slovensku dostupný na konci februára za cenu začínajúcu od 1599 eur.
 • HP ENVY x2 by mal byť na Slovensku dostupný od apríla.
 • OMEN Game Stream by mal byť dodávaný do systémov OMEN počas jari 2018.
 • Velkoformátový herný displej OMEN X 65 s NVIDIA G-SYNC by mal byť dostupný na jeseň 2018. Ceny budú uverejnené neskôr.

Značky: