Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Tlačiareň umožňuje poskytovateľom tlačových služieb splniť požiadavky zákazníkov a bezprecedentne rozširuje rozsah materiálov, na ktoré možno tlačiť

Hlavné body správy

  • Prijímajte viac zákaziek: Rozšírte rozsah potlačiteľných materiálov a ponúknite väčšiu všestrannosť vďaka potlači textilu, ktorá si zachováva farebnú sýtosť aj pri presvietení zozadu.
  • Pracujte rýchlejšie: Zvýšte svoju produktivitu vďaka kratšej dobe nábehu a rýchlosti tlače až 220 m²/h.
  • Majte veci pod kontrolou: Operačný systém HP PrintOS a nástroj HP Configuration Center vám vďaka jednoduchšiemu ovládaniu tlačiarne umožní poskytovať tlačové služby prakticky kedykoľvek a kdekoľvek.

Spoločnosť HP Inc. predstavila najnovší prírastok do svojho portfólia tlačiarní HP Stitch, ktorý poskytovateľom tlačových služieb  pomôže diverzifikovať ponuku tlačových služieb v oblasti soft signage a interiérových potlačí, a vyjsť tak v ústrety aj náročnejším požiadavkám zákazníkov. Modernizovaná 126-palcová tlačiareň HP Stitch S1000 bola navrhnutá s cieľom zaručiť špičkovú kvalitu, väčšiu všestrannosť a bezproblémovú prevádzku.

„Nový model HP Stitch S1000 umožní poskytovateľom tlačových služieb ešte viac rozšíriť možnosti potlače sublimačnou tlačou a povedať áno ambicióznym projektom aj náročným a inovatívnym aplikáciám,“ uviedol Oscar Vidal, riaditeľ pre globálne obchodné stratégie pre veľkoformátovú tlač spoločnosti HP. „Predpokladá sa, že v tomto roku čaká služby veľkoformátovej tlače ďalší rast, a najnovší prírastok do radu tlačiarní HP Stitch zaručí, že profesionálne firmy, zaoberajúce sa tlačou v oblasti soft signage a interiérovou potlačou, dokážu splniť najrôznejšie požiadavky zákazníkov, pretože spoľahlivo zaručujú, že majú k dispozícii potrebnú technológiu.“

Prijímajte viac zákaziek

Vysoko všestranná nová tlačiareň HP Stitch S1000 dáva používateľom možnosť tlačiť priamo na textil alebo na prenosový papier, čo zjednodušuje pracovný postup, bez nutnosti pristupovať k akýmkoľvek kompromisom – tlačové hlavy s natívnym rozlíšením 1 200 dpi a systém HP Drop & Dry   zabezpečia sýte podanie čiernej, živosť farieb a jedinečné rozlíšenie, teda dokážu ponúknuť potlač v najvyššej kvalite.

Nové vstavané kontaktné výhrevné teleso umožňuje dosiahnuť pri priamej tlači na textil sýtejšie farby pri presvietení zozadu, vďaka čomu farby pôsobia žiarivejšie a živšie než kedykoľvek predtým.

Pracujte rýchlejšie

Tlačiareň HP Stitch S1000 je navrhnutá tak, aby jej doba nábehu vyhovovala rýchloobrátkovej výrobe  a rýchlosť tlače dosahovala až 220m²/h.  Vďaka príslušenstvu s dvomi valcami navyše umožňuje zdvojnásobiť výrobnú kapacitu na médiách širokých až 1,6 m.

Vysokú kvalitu tlače aj v rýchlom tlačovom režime zaručuje systém inteligentnej kompenzácie trysiek (Smart Nozzle Compensation) a pokročilý snímač (Optical Media Advance Sensor Plus). Zariadenie má navyše integrovaný systém na odsávanie aerosólu a pár, zvládanie zákaziek s krátkymi termínmi teda nebolo nikdy jednoduchšie.

Používatelia majú možnosť vymieňať tlačové hlavy a využívať službu preventívnej údržby ponúkanú spoločnosťou HP,  čo zvyšuje dobu prevádzkyschopnosti tlačiarne. Vďaka nanášacím valcom, atramentovým kazetám s objemom 10 litrov a roliam s hmotnosťou až 300 kg môžu profesionáli v oblasti tlače nechať zariadenie bez obáv pracovať bez dozoru.

Majte veci pod kontrolou

V kombinácii s aplikáciou HP PrintOS  môžu poskytovateľia tlačových služieb riadiť tlačové úlohy ľahko odkiaľkoľvek a kedykoľvek – a zároveň sa rozhodovať na základe presných dát. Ak pracujete s väčším počtom tlačiarní, nástroj HP Configuration Center zaistí maximálnu produktivitu pomocou efektívneho rozdelenia tlačových úloh, zatiaľ čo vstavaný spektrofotometer zaručí farebnú konzistenciu v celej zostave.

Testy preukázali, že jeden pracovník ľahko zvládne vkladať prenosový papier aj textilné role, navyše so 40 % úsporou času. Umožňujú to vlastnosti zariadenia, akými sú automatické nastavenie napnutia médiá, jednoduché dráhy na priechod média, automatické a optimalizované čistenie tlačovej hlavy a proces zahrievania tlačiarne, ktorý prebieha súbežne s vkladaním.

Využite väčšiu udržateľnosť

Modernizovaná tlačiareň HP Stitch S1000 využíva sublimačné atramenty s certifikáciou ECO PASSPORT, ktorá potvrdzuje bezpečnosť chemických látok používaných v textilnom a kožiarskom priemysle.  Pri používaní zariadenia je navyše možné bezplatne a pohodlne recyklovať tlačové hlavy prostredníctvom programu HP Planet Partners.  Vonkajší obal atramentovej kazety S1000 je vyrobený z kartónu a možno ho recyklovať lokálne , čo je súčasťou cieľa spoločnosti HP spočívajúceho v rozvoji nízkoemisného obehového hospodárstva.

Značky: