Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

S najmodernejšími displejovými technológiami a príslušenstvom ponúkajú novinky OMEN a HP Pavilion Gaming o level lepší herný zážitok.

Hlavné novinky:

 • OMEN X 2S: Prvý herný notebook s dvoma displejmi je na svete. Ďalším prvenstvom je procesor chladený tekutou zlúčeninou kovu.
 • OMEN 15 a 17: Úžasne výkonné a pritom tenké notebooky s novým tepelným riešením OMEN Tempest
 • OMEN Command Center: Funkcia Performance Control a Dynamic Power v reálnom čase maximalizujú snímkovú frekvenciu vďaka optimalizácii chodu procesora a grafiky
 • OMEN Accessories: Bezdrôtové príslušenstvo Qi bolo navrhnuté pre maximálnu hernú synergiu – pre ešte dokonalejší herný zážitok
 • HP Pavilion Gaming 15 a 17: Mimoriadna univerzálnosť, mobilita a herný výkon pre všetkých

Spoločnosť HP na hernom festivale HP Gaming Festival v Pekingu odhalila svoje super-výkonné novinky OMEN a HP Pavilion Gaming, ktoré ponúkajú o level lepší herný zážitok.

OMEN X 2S – prvý herný notebook na svete s dvoma displejmi1 – ponúka mimoriadne možnosti výkonu a multitaskingu, notebooky OMEN 15 a OMEN 17 zase výnimočnú silu vo svojej zatiaľ najtenšej reinkarnácii, a notebooky HP Pavilion Gaming 15 a HP Pavilion Gaming 17 disponujú všestrannosťou a mobilitou, ktorú ocenia hráči aj kreatívci. V kombinácii s vylepšeným softvérom OMEN Command Center a novými displejmi a príslušenstvom pre modely OMEN a HP Pavilion Gaming, prichádza HP so špičkovým herným ekosystémom, ktorý má všetko, čo hráči potrebujú na dosiahnutie lepších herných výsledkov a cieľov.

Podľa štatistík herného priemyslu 82 % ľudí pri hre komunikuje cez správy na mobilnom telefóne, 61 % počúva hudbu a 49 % sleduje herné streamy, videá a navštevuje webové stránky2. HP na toto zareagovalo a rozšírilo model OMEN X 2S o bezprecedentnú druhú obrazovku v podobe používateľsky príjemného šesťpalcového dotykového displeja s rozlíšením 1080p, ktorý umožňuje hráčom komunikovať priamo pri hre s priateľmi na Wech a WhatsApp, vyberať hudbu na Spotify a sledovať Twitch a YouTube. Druhý displej môže slúžiť aj ako ovládací hub pre softvér OMEN Command Center.

 „Súčasťou našej filozofie neustáleho vývoja je aj posúvanie hraníc toho, čo je možné vďaka inovatívne evolučným aj revolučným produktom HP,“ uviedla Anne-Sophie Hadberg, General Manager, EMEA Personal Systems Business, HP Inc. „OMEN X 2S je vynikajúcim príkladom toho, že HP píše nové pravidlá hry a mení spôsob práce s herným notebookom.“

Notebooky navrhnuté pre hranie ďalšej generácie

OMEN X 2S, prvý herný notebook na svete1 s dvoma obrazovkami, obrovskými možnosťami multi-taskingu a podporou pomocou vyhradených klávesových skratiek, posúva hranice toho, čo sa od herného notebooku očakáva. Sledovanie videa na obrazovke pri hraní, počúvanie hudby na Spotify pri hraní online hier už nie je vykúpené nutnosťou neustále vyskakovať z herného okna pomocou klávesových skratiek. Vďaka podpore funkcie zrkadlenia obrazovky v reálnom čase, ktorá umožňuje vybrať a zväčšiť časť hlavnej obrazovky na druhej obrazovke, vrátane skopírovania mapovej časti pretekárskej hry, centruje model OMEN X 2S videnie hráča a pohyb jeho hlavy je tak viac vertikálny ako horizontálny.

Tento super výkonný notebook je len 20 mm tenký, má celokovovú šasi a je prvým pätnásťpalcovým herným laptopom na svete, v ktorého chladiacom systéme Thermal Grizzly Conductonaut kolujú tekuté kovy. Výsledkom je fenomenálny odvod tepla pri desaťnásobne vyššej tepelnej vodivosti oproti silikónovej teplovodivej paste3, až o 28 % 4 vyššia rýchlosť snímok (FPS) oproti tradičnej paste pri testovaní v Apex Legends a o 8,5 % 5 rýchlejší čas odozvy v teste Blender Benchmark.

Snaha o menšie, chladnejšie a výkonnejšie zariadenia sa nevyhla ani modelom OMEN 15 a OMEN 17. S 20 % a 18 % znížením výšky profilu oproti predchádzajúcim verziám sa tieto modely ponúkajú v zoštíhlenom prevedení 20 mm a 27 mm.

Všetky tri notebooky sú vybavené technológiou OMEN Tempest s modernizovaným pokročilým tepelným riešením poháňaným 12 V ventilátorom, ktorý využíva trojstranné odvetrávanie s päťsmerným prúdením vzduchu. Vďaka podpore až NVIDIA® GeForce RTX ™ 2080 v prípade OMEN 17 a Max-Q66 pri modeloch OMEN X 2S a OMEN 15 sú realistické vizualizácie herného prostredia samozrejmosťou. Navyše multitasking a hry s masívnymi hernými svetmi, ktorých hranie je vysoko náročné na zdroje, nikdy nešli lepšie – o to sa stará najnovší výkonný mobilný procesor Intel® Core™ i9 deviatej generácie7 s až 5,0 GHz Turbo8, ôsmimi jadrami, 16 vláknami a až 32 GB RAM.

Využite najnovšiu technológiu ukladania dát vrátane nedávno oznámeného Solid State Storage10 disku Intel® Optane™ Memory9 H10. Nová technológia Intel® Wi-Fi 6 (802.11ax) určená pre podporu gigabitových rýchlostí zrýchľuje hranie v bezdrôtovom režime vďaka až trikrát vyššej prenosovej rýchlosti, než má Wi-Fi 5 (802.11ac)11. Ďalšou výhodou je displej spĺňajúci požiadavky štandardu Esports s obnovovacou frekvenciou 240 Hz a rozlíšením 1080p12, vďaka ktorému môžete rozohrať bleskové herné akcie. Grafika NVIDIA® G-SYNC® je štandardnou špecifikáciou modelu OMEN X 2S a voliteľne aj pri modeloch OMEN 15 a OMEN 17.

Update softvéru OMEN Command Center

OMEN Command Center sa od svojho vzniku vyvinul ako softvérové riešenie pre správu a zlepšovanie herného hardvéru. Vývoj pokračuje dvoma updatami pre všetky tri nové modely notebookov OMEN. Funkcia Performance Control ovláda otáčky ventilátora pre optimálne chladenie alebo výkon na základe zvoleného nastavenia. Nová funkcia OMEN Dynamic Power riadi výkon procesora a GPU na základe toho, čo hra v danom okamihu využíva na maximalizáciu FPS. Kombinácia týchto výkonných funkcií zlepšuje hru a zároveň dodáva ďalší rozmer flexibility.

Hrajte rýchlosťou Esports

Kombinácia notebooku OMEN X 25 a herného monitora OMEN X 25f * 13 je navrhnutá pre maximálny FPS, ktorá bola doteraz výsadou špičkových herných systémov, ktoré sú robustného dizajnu a používajú sa v univerzitnom a profesionálnom hernom športe (e-sport). Z tohto dôvodu majú tieto modely ultra-tenké rámčeky, dobu odozvy v rade milisekúnd. Vďaka technológii NVIDIA® G-SYNC® a AMD Radeon™ FreeSync™14 pre synchronizáciu tých najvyšších dostupných obnovovacích frekvencií 240 Hz na GPU je prehrávanie obrazu úplne plynulé. OMEN X 25 vám otvorí cestu do sveta profesionálnych hráčov a v sezóne 2019 ho môžete vidieť vo výbave profesionálnych hráčov Overwatch League.

Bez káblov

Osloboďte sa od káblov s myšou OMEN Photon Wireless Mouse, ktorá ponúka celý rad možností personalizácie, vrátane odnímateľných opierok na prsty a 11 programovateľných tlačidiel. Herná myš má funkčný dizajn a disponuje systémom vyrovnania odporu tlačidiel, vďaka ktorému je klikanie na optomechanickej myši komfortné pre veľké i malé prsty.

OMEN Photon ponúka až 50 hodín životnosti baterie16 vďaka svojej 2,4 GHz proaktívnej bezdrôtovej technológii, dobe odozvy 0,2 ms, schopnosti nabíjania na akomkoľvek povrchu s podporou Qi riešenia problémov s latenciou, konektivitou a životnosťou batérií u bezdrôtových myší15.

Podložka OMEN Outpost Mousepad má v sebe zabudovanú bezdrôtovú nabíjaciu technológiu Qi, ktorá dobije myš OMEN Photon Mouse za 2,5 hodiny – navyše funguje aj s kompatibilnými smartfónmi. Podložka má na jednej strane tvrdší a na druhej mäkší povrch; oba sú dôkladne testované, aby sa používaním netrhali. Požadovanú tvrdosť zvolíte jednoduchým otočením podložky. Port USB-A Passthrough pre bezdrôtový dongle a prispôsobiteľné RGB LED osvetlenie cez OMEN Command Center predstavuje ďalšie výhody tohto moderného príslušenstva17.

OMEN lifestyle

Kreslo OMEN Citadel Gaming Chair je navrhnuté pre maximálne pohodlie. Veľká podložka a vysoká opierka napomáhajú zdravému držaniu tela a ponúkajú plnú podporu chrbtice.

Mobilita + gaming

Najnovší notebook HP Pavilion Gaming 15 má tenší rámik obrazovky než jeho predchádzajúce verzie, čo je o osem percent nižšia a pri jeho uvedení na trh ho sprevádza ďalšia novinka: HP Pavilion Gaming 17. Nové modely ponúkajú lepšie technické parametre prakticky vo všetkých oblastiach – od najnovších výkonných mobilných procesorov Intel Core i5 / i7 9. generácie až po nedávno oznámenú grafiku NVIDIA® GeForce® GTX 1660 Ti s Max-Q6.

Skvelé herné zážitky prináša používateľom aj herná myš HP Pavilion Gaming Mouse 200, ktorej precízny dizajn zaručuje presnosť mierenia a pohybu kurzora, vrátane mnohých možností používateľského prispôsobenia – napríklad svetelné efekty DPI a RGB. Spoločne s podložkou HP Pavilion Gaming Mousepad 400, ktorá má jemne štruktúrovaný povrch z textílie odolný proti štiepeniu a optimalizovaný pre rýchlosť i presnosť ovládania s gumovým podkladom, je to víťazná kombinácia.

Ceny a dostupnosť HP a OMEN18

 • OMEN X 2S Laptop bude na Slovensku dostupný od polovice júna za cenu 2899 eur
 • OMEN 17 Laptop bude na Slovensku k dostaniu od konca júna za cenu od 1479 eur
 • OMEN 15 Laptop bude na Slovensku v predaji od konca júna za cenu od 1749
 • OMEN X 25 Display bude na Slovensku dostupný od júla za cenu od 549 eur
 • OMEN X 25f Display bude na Slovensku k dostaniu od júla za cenu od 369 eur
 • OMEN Photon Wireless Mouse bude na Slovensku dostupná od augusta od 149 eur
 • OMEN Outpost Mousepad bude na Slovensku v predaji od augusta od 89 eur
 • OMEN Citadel Gaming Chair bude na Slovensku k dostaniu od septembra od 349 eur
 • HP Pavilion Gaming 17 Laptop bude na Slovensku dostupný od polovice júna za ceny začínajúce na 969 eur
 • HP Pavilion Gaming 15 Laptop bude na Slovensku v predaji od polovice júna za ceny začínajúce na 859 eur
 • HP Pavilion Gaming Mouse 200 je na Slovensku dostupná od 24,99 eura
 • HP Pavilion Gaming Mousepad 400 je na Slovensku dostupná od 24,99 eura

Značky: