Spoločnosť HP  s Aňou Geislerovou cez víkend pozvali rodičov s deťmi do bratislavského KidsHousu, kde spoločne predstavili nový projekt zameraný na malých čitateľov s názvom Mini Big Books. Táto služba ponúka deťom jedinečnú možnosť vytvoriť si svoju vlastnú rozprávkovú knihu a stať sa jej hrdinom.

Na vydarenej akcii, pri ktorej bratislavský zábavný park praskal vo švíkoch, panovala výborná atmosféra. Ambasádorka projektu, herečka Aňa Geislerová, rozdávala autogramy, fotila sa s prítomnými a čítala deťom rozprávky. Všetkých malých poslucháčov si tým získala – zaujato ju počúvali a aspoň si tak odpočinuli od ostatných hier a zábavy. Okrem toho si mohli otestovať aj svoje zručnosti v kreslení a zasúťažiť si o viacero darčekov a hlavnú cenu pre vylosovaného víťaza – najmenšiu multifunkčnú tlačiareň na svete HP LaserJet Ink Advantage 3785.

Čo sú Mini Big Books?

V kúzelnom svete Mini Big Books žijú mimozemšťania, ktorí sa červenajú, malí obríci, ktorí zbožňujú mrkvu, či Eskimáci, ktorí zachraňujú snehové pokrývky ľadovcov. Deti na seba môžu vziať podobu akejkoľvek z ponúkaných postáv. Knihy obsahujú farebné obrázky, ktoré deti vtiahnu do deja a zároveň u nich prebudia aj záujem o čítanie. Ako to celé funguje?

Deti majú na výber z desiatich krátkych rozprávkových príbehov. Je len na nich, ktorý príbeh si zvolia a akou hlavnou postavou sa rozhodnú stať. Potom sa ich meno automaticky dosadí do rozprávky a už zostáva jediné – hotový príbeh vytlačiť a knihu zložiť. Pomocou jednoduchého návodu deti zložia knihu samy alebo za pomoci rodičov a rozprávkové čítanie môže začať.

Viac informácií o projekte sa dozviete vo videu s ambasádorkou Aňou Geislerovú TU a na stránke www.minibigbooks.com/sk-SK/, kde je zároveň možné vybrať si z ponúkaných príbehov a vytvoriť si vlastnú knihu.

Značky: