Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Intel Extreme Masters 2016 v poľských Katoviciach podporí aj HP portfóliom svojich herných notebookov a desktopov. Hraj a vyhraj účasť na tejto jedinečnej akcii.  

Spoločnosti HP a Intel prinášajú českým a slovenským fanúšikom online zábavy svetové finále turnaja Intel Extreme Masters 2016 v počítačovej kartovej hre HearthStone: Heroes of Warcraft, ktoré sa bude konať 4. – 6. marca 2016 v poľských Katoviciach. Na mieste tejto obrovskej akcie ponúkne HP herným priaznivcom možnosť vyskúšať si produkty z herného portfólia. Herné počítače HP Pavilion Gaming, HP ENVY 15 a 17 a taktiež počítače HP ENVY Phoenix poskytujú vynikajúci výkon pre širokú škálu hráčov – od rekreačných až po profesionálov.

„Chceme na hernom turnaji predstaviť hráčom a fanúšikom hier všetkých úrovní naše portfólio, v ktorom si každý môže nájsť zariadenie presne takých parametrov, aké mu vyhovujú,“ hovorí Erika Lindauerová, riaditeľka HP pre Česko a Slovensko.

Intel Extreme Masters (IEM) je séria medzinárodných turnajov v elektronických športoch, organizovaná pod záštitou organizácie ESL a sponzorovaná spoločnosťou Intel. Najlepší hráči sveta v nej majú možnosť si navzájom zmerať svoje sily v hrách League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive, StarCraft II a v sprievodných turnajoch taktiež v hre HearthStone: Heroes of Warcraft. Finále bude streamované online.

„Spoločnosť Intel podporuje oblasť e-športu už 15 rokov. Aktuálne spája svoje meno s najväčšou hernou udalosťou – s Intel Extreme Masters, ktorej 10. ročník vyvrcholí finálovým turnajom v poľských Katoviciach. IEM je skutočným fenoménom. Minulý rok len na mieste pritiahli cez stotisíc divákov a desiatky miliónov  túto udalosť sledovali online,“ hovorí Pavel Svoboda zo spoločnosti Intel.

Všetci hráči počítačovej kartovej hry HearthStone: Heroes of Warcraft z Česka aj zo Slovenska majú teraz možnosť vyhrať v online turnaji plne hradenú cestu na finále Intel Extreme Masters 2016. Na stránkach ESL sa hráči môžu zaregistrovať do dvoch kvalifikačných turnajov, ktoré sa odohrajú v sobotu 20. a 27. februára. Najlepších 8 hráčov z každého turnaja bude následne vo finále v pondelok 29. februára bojovať o účasť pre 2 osoby na IEM Katovice 2016. Tá zahŕňa cestu, ubytovanie a vstupenku na akciu plnú profesionálnych hráčov, herných noviniek a mnohých sprievodných akcií. Ďalšími cenami v online súťaži budú hodnotné hráčske vychytávky vo forme príslušenstva značky Razer.

Obchodným partnerom kampane v Česku a na Slovensku je spoločnosť Alza, v ktorej si používatelia môžu herné počítače prehliadnuť a zakúpiť. Alza pre svojich zákazníkov v rámci svojich showroomov v Prahe a Bratislave vybudovala špeciálne gaming zóny s tými najobľúbenejšími hráčskymi zariadeniami. Medzi ne patrí aj portfólio HP.

Herné počítače z portfólia HP oslovujú svojím výkonom hobby aj profesionálnych hráčov. Nové procesory Intel® Core™ 6. generácie sú ideálnou platformou pre herné počítače, ktoré ponúkajú nekompromisný výkon. Do kampane „Hraj a vyhraj s HP“ patria tieto počítače:

  • Notebook HP Pavilion Gaming 15. Môže sa pochváliť hlavne špeciálnym hráčskym „jedovato“ zeleným dizajnom a podsvietením.  Štvorjadrový procesor Intel Core i5 a grafická karta NVIDIA GTX 950M poskytnú výkon na vrhnutie sa do bitky.

HP-Pavilion-Gaming-15-ak_nowat

  • Notebook HP ENVY 15. Má pôsobivý dizajn a prémiové vlastnosti, ktoré sú viditeľné na každej jeho krivke a každom pixeli. Procesor Intel Core 6. generácie, dlhá životnosť batérie a bohatý zvukový zážitok pomôžu perfektne preplávať každodennými povinnosťami aj hernými svetmi, kdekoľvek sa nachádzajú.

hp-envy-15-ae_nowat

  • Notebook HP ENVY 17. Poskytuje výkon stolného počítača v tele notebooku, čo umožňuje prácu a zábavu aj mimo pracovného stola. Veľký displej a ohromujúci výkon vďaka štvorjadrovému procesoru Intel Core i7 a zvukový systém Bang & Olufsen prinášajú dokonale pohlcujúce momenty v hrách aj mimo nich.

hp-envy-17-n1_nowat

  • Stolný počítač HP ENVY Phoenix. Ultimátny stroj pre tých najnáruživejších hráčov. Elegantný dizajn v skrini v prevedení Tower nenecháva nikoho na pochybách, že toto zariadenie je skutočným výkonnostným borcom. Extrémny výkon, ktorý zaisťuje najmä procesor Intel Core i7 na architektúre Skylake s voliteľným pretaktovaním, grafika NVIDIA GTX 980 Ti umožní hrať akúkoľvek hru v najvyšších detailoch v Ultra HD rozlíšení.

HP-Envy-Phoenix-860_nowat

Značky: