Zaujmú kvalitou zvuku aj funkciami.

Huawei FreeBuds Pro sú najnovšie bezdrôtové slúchadlá od Huawei. Ponúkajú prémiový zvuk a pokročilé funkcie, podobne ako model FreeBuds 3. Zmenil sa však ich dizajn, čo je kľúčová vlastnosť. FreeBuds Pro sú tzv. štuple a to znamená, že sa vkladajú priamo do uší, takmer až do zvukovodu. FreeBuds 3 boli tzv. kôstkové slúchadlá, tie sú položené iba na vonkajšej časti ucha.

Dizajn slúchadiel je kľúčový z hľadiska pasívneho odhlučnenia okolia a aj z hľadiska komfortu. Osobne mám rád kôstkové slúchadlá kvôli pohodlnejšiemu noseniu, avšak štuple dokážu zabezpečiť pasívne odhlučnenie a to je pre mňa dôležitejšia vlastnosť. A keďže mi nosenie štupľových slúchadiel neprekáža, sú mojou voľbou číslo 1 z hľadiska každodenného používania.

Pri používaní FreeBuds Pro som ocenil nadštandardný komfort v porovnaní s ostatnými štupľovými slúchadlami, ktoré som v minulosti používal. Obvykle pri používaní slúchadiel tohto typu volím stredne veľké silikónové nadstavce. Tie sú často na slúchadlách prednastavené priamo výrobcom. Väčšie nadstavce sa mi do uší nezmestia a v prípade menších mi slúchadlá často vypadávajú.

Huawei FreeBuds Pro majú dizajn v tvare kvádra

Komfortom pri nosení ma prekvapili

FreeBuds Pro sú v tomto smere výnimka – aspoň v mojom prípade. So stredne veľkými nadstavcami sa mi nosili dobre, avšak použitie malých nadstavcov výrazne zvýšilo pohodlie pri nosení. Zároveň tým neutrpelo pasívne odhlučnenie a slúchadlá mi pevne držali v ušiach a to aj počas cvičenia či behania. V tomto smere mi teda FreeBuds Pro sadli ideálne.

Slúchadlá od Huawei majú atypický dizajn v tvare kvádra. Zmena tvaru v porovnaní s FreeBuds 3 možnože nie je estetická, je však praktická. Stlačením kvádrovej časti je možné pozastaviť prehrávanie alebo preskočiť na ďalšiu pesničku. Stlačenie a podržanie tejto časti umožňuje prepínať sa medzi jednotlivými režimami aktívneho odhlučnenia a pohyb po kvádri smerom hore alebo dole upravuje hlasitosť.

Otvorene hovorím, že zmena hlasitosti takýmto spôsobom nie je príliš pohodlná, avšak v niektorých situáciách oceníte aspoň takýto spôsob jej úpravy. Je to lepšie ako nič.

FreeBuds Pro majú dizajn, ktorý považujem za praktický a pohodlný – to je môj subjektívny pohľad. Objektívne však treba tieto slúchadlá pochváliť za výbornú a kvalitnú reprodukciu zvuku. Pri počúvaní hudby vyniknú všetky detaily a slúchadlá ponúkajú dobre vyvážené basy aj výšky. V tomto smere som si obľúbil už FreeBuds 3 a FreeBuds Pro sú ešte o niečo lepšie.

FreeBuds Pro umožňujú ovládanie niektorých funkcií stlačením kvádra, resp. zmenu hlasitosti pohybom hore/dolu

Dynamické aktívne odhlučnenie je super funkcia

Zážitok z používania slúchadiel zlepšuje aj funkcia aktívneho odhlučnenia. Túto funkciu priniesli už FreeBuds 3, avšak v prípade otvoreného dizajnu slúchadiel, ktoré nemajú pasívne odhlučnenie – aktívne odhlučnenie má v takom prípade svoje limity. V prípade FreeBuds Pro však kombinácia aktívneho a pasívneho odhlučnenia funguje na jednotku.

Slúchadlá ponúkajú tri úrovne aktívneho odhlučnenia a zároveň aj režim dynamického aktívneho odhlučnenia. V tomto prípade slúchadlá vyhodnocujú hlučnosť okolia a automaticky tomu prispôsobujú úroveň aktívneho odhlučnenia. Je to praktické, pretože nemusíte nič meniť.

Dynamické aktívne odhlučnenie som testoval v rôznych podmienkach a pozoroval som, ako slúchadlá po zmene prostredia z tichého lesa na rušnú ulicu prepli z najslabšieho odhlučnenia na stredné a následne aktivovali najvyšší stupeň, keď som vstúpil do električky či autobusu.

Aktívne odhlučnenie je možné vypnúť a takisto je možné aktivovať režim vnímania okolia. Slúchadlá vtedy využívajú zabudované mikrofóny, aby ste počuli aj svoje okolie. Je to praktické, keď ste v tichej miestnosti a chcete počuť, keď vám niekto niečo hovorí. Táto funkcia je štandardom väčšiny prémiových slúchadiel, ktoré sú dnes na trhu.

Huawei FreeBuds Pro

Huawei FreeBuds Pro ponúka aktívne odhlučnenie aj režim vnímania okolia

Výdrž až 30 hodín, používanie s dvoma zariadeniami súbežne a funkcia bezdrôtového mikrofónu pri zázname videa

FreeBuds Pro ponúkajú výdrž 4 až 7 hodín prehrávania v závislosti od toho, či máte zapnutú funkciu aktívneho odhlučnenia alebo nie. V kombinácii s nabíjacím puzdrom dosahuje výdrž 20 až 30 hodín – v závislosti od používania aktívneho odhlučnenia. Nabíjanie s výkonom 6 W zabezpečuje USB-C port, k dispozícii je tiež 2 W bezdrôtové nabíjanie.

Slúchadlá od Huawei využívajú procesor Kirin A1 a podporujú prepojenie cez Bluetooth 5.2. Samostatne môžete používať ľavé alebo pravé slúchadlo a k dispozícii je funkcia, ktorá automaticky pozastaví prehrávanie, keď si niektoré slúchadlo vyberiete z uší. Pri používaní slúchadiel som si všimol drobné oneskorenie zvuku a videa. 

Každé slúchadlo FreeBuds Pro má v sebe zabudované tri mikrofóny. Ich kvalita je na veľmi dobrej úrovni, čo som ocenil nielen pri telefonovaní, ale aj pri zázname videa v kombinácii so smartfónom Mate 40 Pro. Využitie týchto slúchadiel vo funkcii bezdrôtového mikrofónu pri zázname videa podporuje aj Huawei P40 Pro. Podmienkou je nadstavba EMUI 11 a použitie systémovej aplikácie Fotoaparát.

Praktické je, že slúchadlá FreeBuds Pro môžete používať s dvoma zariadeniami súbežne. Trochu mi však vadilo, že keď som ich používal v kombinácii so smartfónom a notebookom, tak automaticky pozastavili zvuk zo smartfónu, keď operačný systém Windows 10 vydal zvukové hlásenie. Časom to bolo otravné. V tomto smere mi viac vyhovujú Microsoft Surface Headphones 2 – tie priorizujú aktívny zdroj zvuku až dokedy ho manuálne nezastavíte.

Pozrite si našu videorecenziu na Huawei Mate 40 Pro. Niektoré zábery v nej sme natočili pomocou telefónu Mate 40 Pro a slúchadiel FreeBuds Pro

Verdikt

Huawei FreeBuds Pro som používal so smartfónmi P40 Pro a Mate 40 Pro. V kombinácii s Huawei smartfónmi funguje úvodné spárovanie rýchlo a pohodlne. Rovnako bezchybné je pripojenie počas používania, nezaznamenal som žiadne výpadky konektivity.

FreeBuds Pro som si počas testovania obľúbil a stali sa mojimi najobľúbenejšími slúchadlami na každodenné používanie či športovanie. Ocenil som pohodlné nosenie a výborné hybridné odhlučnenie, ktoré kombinuje pasívne odhlučnenie s dynamickým aktívnym odhlučnením.

FreeBuds Pro ponúkajú prvotriednu kvalitu reprodukcie zvuku a takisto aj kvalitný záznam pomocou zabudovaných mikrofónov. Používanie s dvoma zariadeniami súbežne som takisto ocenil, v tomto smere by som však spravil drobné zmeny alebo vylepšenia.

Huawei FreeBuds Pro

thumbs-up-icon

Páčilo sa nám

 • Ľahké slúchadlá, ktoré sa pohodlne nosia a to aj napriek tomu, že sú štupľové
 • Spoľahlivo držia v ušiach a to aj počas športovania
 • Možnosť používať pravé alebo ľavé slúchadlo samostatne
 • Špičková kvalita reprodukcie zvuku
 • Dynamické aktívne odhlučnenie je super
 • Možnosť používať s dvoma zariadeniami súbežne
 • Kvalitný záznam hlasu, ktorý využijete aj pri zázname videa (Huawei P40 Pro, Mate 40 Pro, EMUI 11)

thumbs-down-icon

Nepáčilo sa nám

 • Dizajn v tvare kvádra nebude každému vyhovovať
 • Drobné oneskorenie zvuku pri sledovaní videa
 • Pri používaní s dvoma zariadeniami by som ocenil možnosť nastaviť si prioritný zdroj zvuku
 • Mierne nepraktická regulácia hlasitosti pohybovými gestami

Cena: 199 eur

Porovnajte si cenu vo viacerých e-shopoch:

Zapožičal: Huawei

Produktové fotografie: Ondrej Macko

Prečítajte si aj:

Huawei Mate 40 Pro: Fotoaparát a vylepšená videokamera do vrecka (RECENZIA a VIDEO)

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit