Huawei: Lacný 5G smartfón príde už koncom roka 2020

0

Spoločnosť na tomto zariadení už pracuje.

Zariadenie s podporou 5G a s cenou na úrovni 1028 CNY (prepočet 134,94 eur) môže byť predstavené koncom tohto, alebo začiatkom budúceho roka. V súčasnosti cena najlacnejšieho 5G telefónu je približne 2 000 CNY (prepočet 262,54 eur), ale väčšina týchto zariadení sa nachádza v cenovej hladine od 3 000 CNY (prepočet takmer 400 eur). Očakávaná cena by tak mohla priniesť 5G zážitok pre oveľa väčšie množstvo používateľov.

5G router Huawei 5G CPE Pro s čipsetom

Nedávno predstavené čipsety MediaTek 1000L a Qualcomm Snapdradon 765G s voliteľnou integráciou 5G modemu by mali umožňovať sprístupnenie 5G konektivity vo viacerých zariadeniach strednej triedy. Doteraz bolo 5G pripojenie výhradnou záležitosťou vlajkových lodí.

Spoločnosti Huawei a Samsung budú stáť v roku 2020 na čele zavádzania 5G, čo by malo platiť až do vstupu spoločnosti Apple do tohto segmentu. V roku 2019 údajne obidve spoločnosti dodali takmer po 7 miliónov 5G zariadení a v tomto roku by mali v rastúcom trende naďalej pokračovať.

Zdroj: GSMArena

Prečítajte si aj:

HP Elite Dragonfly je notebook s 5G, ktorý vás upozorní, ak ho niekde zabudnete

O autorovi

Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web. Zaujímam sa o smartfóny, aplikácie, gadgety, nositeľnú elektroniku a technologické vízie. Medzi moje najobľúbenejšie voľnočasové aktivity patrí šport, hudba a moje štyri dcéry.

Pridaj komentár