Huawei Mate 40 príde v plnej sile. Produkcia Kirin 1020 aj napriek opatreniam USA nie je ohrozená

0

Huawei dlhé roky vsádza na svoju vlastnú čipovú sadu Kirin.

Najnovšie opatrenia amerického úradu obchodu sa v súčasnosti dotýkajú nielen spoločnosti Huawei, ale aj niektorých jej dodávateľov. Ľudia sa preto oprávnene obávajú, či tieto kroky nebudú mať zásadný vplyv aj na predstavenie 5nm vlajkovej čipovej sady Kirin 1020, ktorá by sa mala objaviť v Mate 40.

Ak sa situácia nezmení, Huawei bude na čiernej listine do 15. mája 2021. V praxi to znamená, že v tejto situácií bude mať obmedzené možnosti spolupráce s americkými firmami.

Sankcie sa týkajú iba budúcich objednávok a nie objednávok, ktoré už spoločnosť Huawei zadala. To znamená, že produkcia 7nm a 5nm čipov by nemala byť podľa doterajších informácií ohrozená.

Kirin 980 s druhou generáciou neurónovej jednotky

Najnovšia správa však poukazuje na dostatočné výrobné kapacity iba pre 5nm a 12nm objednávky, pretože kapacita 7nm čipov v spoločnosti TSMC je už plná. Avšak 5nm objednávky sú naplnené iba na 50%, čo znamená, že Kirin 1020 by nemal byť v ohrození a dostupnosť tohto čipsetu by mala byť pri uvedení modelu Mate 40 dostatočná

Budúcnosť 7nm čipov Kirin 980 a 990 je však neistá, pretože ich výrobné kapacity sú naplnené.

Zdroj: GSMArena

Prečítajte si aj:

Chcete si kúpiť alebo vlastníte Huawei telefón bez Google služieb? Pripravili sme pre vás videá, ktoré vám možno pomôžu

O autorovi

Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web. Zaujímam sa o smartfóny, aplikácie, gadgety, nositeľnú elektroniku a technologické vízie. Medzi moje najobľúbenejšie voľnočasové aktivity patrí šport, hudba a moje štyri dcéry.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>