Získať za fotky zo smartfónu 10 000 eur, zúčastniť sa fotografickej expedície a dostať svoje zábery do jedného z popredných svetových magazínov – znie to ako niečo nemožné? Stačí sa prihlásiť do fotosúťaže Huawei Next Image a nemusíte byť ani profesionálny fotograf.

Víťazná fotka minulého ročníka

Fotoaparáty mobilných telefónov stále vo väčšej miere ovplyvňujú spôsob, akým komunikujeme so svetom. Predstavujú účinný nástroj, umožňujúci tisícom ľudí zdieľať svoje vízie dotykom prsta. Mobilné fotografovanie zažíva rozkvet a ovplyvňuje nielen ľudské životy, ale aj vizuálnu kultúru.

Zabodovať možno v šiestich kategóriách

Úlohou súťaže Huawei Next Image je nielen upozorniť na stále rastúcu obľubu mobilných fotiek, ale zároveň aj vypátrať talentovaných fotografov, ktorí k zhotovovaniu vydarených snímkov používajú smartfóny. Nádejní fotografi – ako amatérski, tak aj profesionálni – môžu súťažiť v šiestich kategóriách, zameraných na posúvanie hraníc vizuálnych zážitkov:

 • Faces – experimentovanie s identitou a sila portrétu;
 • Good Night – zachytenie momentov pri slabom svetle;
 • Hello, Life! – zdieľanie emócií alebo inšpirácie v každodenných zážitkoch;
 • Check-In – objavovanie nových miest a nových zážitkov;
 • Nature – flóra, fauna a krajina v jej prirodzenej podobe;
 • Story Board – vyrozprávanie príbehu v 9 (deviatich) snímkach, mriežka fotografií, ktorá zachytáva zaujímavý príbeh.

Inteligentné telefóny prinášajú nový spôsob, ako vnímať fotografiu. Verím, že môžu slúžiť nielen ako úschovňa momentiek z každodenného života, ale aj ako umelecké médium. Všetko je o spôsobe, akým ich zachytávate. A smartfóny nám navyše umožňujú deliť sa o ne mimoriadne pohodlne. Preto dúfam, že vďaka súťaži Next Image dôjde v tomto smere k ďalšiemu posunu,“ povedal na margo súťaže Rex Liu, riaditeľ spotrebiteľskej divízie spoločnosti Huawei pre Česko a Slovensko.

Uvedením prvého duálneho fotoaparátu v smartfóne v roku 2016 nastavila spoločnosť Huawei nový štandard na poli fotenia vreckovými zariadeniami. V súčasnosti mení históriu fotografovania znova – a to prelomovým modelom Huawei P20 Pro. Jeho majitelia budú mať v súťaži automaticky výhodu – je totiž prvým smartfónom na svete, ktorý disponuje trojitým fotoaparátom a súčasne využíva pokročilú umelú inteligenciu.

Hodnotiť bude aj Wonder Woman

Zapojiť sa je jednoduché: stačí odfotiť zábery, ktoré spĺňajú parametre súťažných kategórií, smartfónom značky Huawei. Svoje vybrané fotografie nahrajte do online galérie http://campaign.consumer.huawei.com/sk/ do 20. augusta.

V termíne od 9. júla do 24. augusta je možné na uvedenej stránke hlasovať za najlepšie fotografie v každej kategórii. Následne bude mať porota týždeň na to, aby z päťdesiatky fotografií s najväčším počtom hlasov verejnosti vybrala celkového víťaza. Ten bude vyhlásený 10. septembra 2018. Zoznam odborníkov a hodnotiteľov, ktorí v odbornej porote zasadnú, je nasledovný:

 • Yanmin Wang, prezident Huawei Consumer Business Group pre strednú a východnú Európu a Škandináviu
 • Dominic Bracco, oficiálny fotograf National Geographic
 • Alex Lambrechts, certifikovaný fotograf spoločnosti Leica
 • Tomasz Lazar, fotograf a laureát ceny World Press Photo
 • Bobby Anwar, známy dánsky fotograf
 • Gal Gadot, herečka a globálna ambasádorka série Huawei P20

Najlepších 50 fotografií zo strednej a východnej Európy a severských krajín bude tiež predložených do celosvetového kola súťaže Huawei Next Image. A na čo sa môže tešiť jej víťaz? Fotografi, ktorí ovládnu jednotlivé kategórie, získajú notebook Huawei Matebook X, možnosť publikovať svoje zábery v prestížnom magazíne National Geographic a finančnú výhru vo výške 2 000 eur. Víťaz 2. miesta sa môže tešiť na Huawei P20 Pro, fotografovi s umiestnením na tretej priečke bude patriť model Huawei P20.

Photo: Janus van den Eijnden

Smartfón P20 dostanú aj víťazi Ceny publika – teda autori fotografií, ktoré získajú v jednotlivých kategóriách najvyšší počet hlasov verejnosti.

Absolútny víťaz súťaže získa notebook Huawei Matebook X, publikáciu svojich záberov v časopise National Geographic, 10 000 eur v hotovosti a možnosť zúčastniť sa septembrovej fotoexpedície s magazínom National Geographic v Taliansku.

Smartfónová foto súťaž je prirodzenou reakciou na množstvo fotografií, prostredníctvom ktorých dnes komunikujeme. Nesie jasný odkaz: ukážte svetu svoj fotografický talent, aj keď nie ste profesionál. Jediné, čo k tomu potrebujete, je smartfón Huawei.

 

Značky: