Toto sú predpokladané ceny smartfónov Huawei P40

1

Základný model bude lacnejší ako Huawei P30.

Huawei pred rokom uviedol smartfón Huawei P30 za cenu 799 eur (na Slovensku bola o 100 eur nižšia), resp. 999 eur v prípade modelu P30 Pro. Novinky radu P40 budú lacnejšie, minimálne v prípade základného modelu. Tvrdí to @RODENT950 na sociálnej sieti Twitter.

Podľa jeho slov sa bude Huawei P40 predávať za 600 eur a model P40 Pro bude stáť 800 eur. Najlepšie vybavený Huawei P40 Pro Premium bude vraj štartovať na cene 1000 eur.

Tieto ceny, ak budú oficiálne, budú o niečo nižšie, ako sa čakalo. Telefóny totiž medzigeneračne zdražejú o približne 50 až 100 eur. V prípade smartfónov radu P40 však treba brať do úvahy aj skutočnosť, že Huawei tento rok predstaví celkovo tri vlajkové lode a nie dve. Základný model P40 bude predstavovať cenovo dostupnejší variant, za nástupcov smartfónov radu P30 tak považujeme modely P40 Pro a P40 Pro Premium. A v ich prípade by nemalo dôjsť k zdraženiu v porovnaní so sériou P30.

Jedným z dôvodov, prečo si vlajkové lode radu P40 zachovajú cenu z minulého roka, môže byť absencia Google služieb – zakúpenie licencie, ktorá umožňuje predinštalovanie týchto služieb do telefónu, stojí do 40 dolárov v prípade európskeho trhu. Huawei má teda o niečo nižšie náklady. Zároveň si však pravdepodobne uvedomuje, že uviesť na európsky trh telefóny bez Google služieb môže predstavovať konkurenčnú nevýhodu. Nižšia cena a vhodný marketing môže túto nevýhodu minimalizovať.

Zdroj: Twitter

Prečítajte si aj:

Aj Huawei bude mať tri vlajkové lode: Takto vyzerá zelená verzia P40 Pro

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

Jeden komentár

Pridaj komentár