Huawei predstavil notebook MateBook X Pro, nový vrchol série prenosných počítačov

0

Nový prémiový notebook s Ultra FullView displejom prináša najmodernejšie technológie v ultraľahkom dizajnovom balení.

Spoločnosť Huawei včera prostredníctvom globálneho livestreamu zo španielskej Barcelony predstavila sériu nových produktov. Medzi nimi aj Huawei MateBook X Pro, ktorý predstavuje novú generáciu vrcholného notebooku. Zaujme umeleckým dizajnom, inováciami a najmodernejšími technológiami.

„Huawei MateBook X Pro druhej generácie má vynikajúcu spotrebu energie, vysoký výkon a bezkonkurenčnú konektivitu, čo z neho robí vysoko efektívny pracovný nástroj. Špičková estetika a inovatívne technológie sú zakorenené v DNA série MateBook X Pro a najnovšia generácia je pokračovaním tohto dedičstva. Je to naše najvýkonnejšie a najinteligentnejšie prenosné zariadenie,“ povedal Wang Yinfeng, prezident produktovej rady počítačov a tabletov spoločnosti Huawei CBG.

Úchvatný zážitok vďaka displeju Ultra FullView

Huawei MateBook X Pro je určený predovšetkým náročným užívateľom a profesionálnym tvorcov obsahu, či už ide o umenie alebo programovanie. Novinka zaujme celokovovým telom s prvotriednym pieskovaným povrchom príjemným na dotyk. K dispozícii bude vo farbách Mystic Silver, Space Grey a novej farbe Emerald Green s nenápadnou zelenou povrchovou úpravou. Verzia Emerald Green je navyše zvýraznená logom Huawei v zlatej farbe.

Hrúbka 14,6 mm a hmotnosť 1,33 kg z neho robí nástroj pre profesionálov, ktorí požadujú v prvom rade bezbariérovosť a mobilitu.

MateBook X Pro sa môže pochváliť displejom Ultra FullView. Vďaka tenkým rámom na všetkých stranách dosahuje pôsobivý pomer obrazovky k telu – až 91 percent. Najnovší notebook od Huawei prináša sice trochu netradičný pomer strán 3:2, no zato oveľa vhodnejší pre produktivitu a tvorbu obsahu, v porovnaní s bežnými širokouhlými obrazovkami.

Displej Ultra FullView má uhlopriečku 13,9 palca. Ten podporuje rozlíšenie 3K (3 000 x 2 000 pixelov). Bohaté farby pomáhajú oživiť obsah, displej navyše podporuje 10-bodové viacdotykové ovládanie a prstové gestá.

Maximálny výkon pre maximálnu produktivitu

Vo vnútri notebooku nájdeme nekompromisný výkon, o ktorý sa starajú procesory Intel® Core ™ i7-10510U a i5-10210U 10. generácie. Zariadenie je vybavené grafikou NVIDIA® GeForce® MX250 s 2 GB GDDR5 a poskytne vizuálny luxus od úpravy videa cez hranie hier až po sledovanie multimediálneho obsahu.

V najnovšej vlajkovej lodi je zabudovaný aj inteligentný chladiaci systém, ktorý dynamicky prepína medzi aktívnym a pasívnym režimom. Dva ventilátory Huawei Shark Fin Fans 2.0 s väčšími rebrami zabezpečujú vyšší prietok vzduchu. Novinkou je inteligentná technológia filtrovania, ktorá monitoruje teplotu systému v reálnom čase, čím poskytuje notebooku plynulejšie chladenie a v konečnom dôsledku vedie k tichšej prevádzke.

MateBook X Pro prichádza so vstavanými štvoritými reproduktormi. Dostal tiež obrovskú 56Wh batériu. V spojení s pokročilými režimami šetrenia energie vydrží bez použitia nabíjačky celý jeden deň.

O napájanie sa stará prenosný adaptér typu C 65 W, ktorý vám nabije aj niektoré telefóny s technológiou Huawei SuperCharge, čím odpadá nutnosť nosiť so sebou ďalšiu nabíjačku.

Cestovatelia obzvlášť ocenia, že nový MateBook X Pro podporuje rýchle Wi-Fi, čo mu umožňuje získať lepší príjem signálu a poskytovať stabilnejšie pripojenie.

Inteligentné prepojenie Huawei Share

Notebooky budú v budúcnosti inteligentnejšie, účinnejšie a lepšie prepojené. Spoločnosť Huawei neustále prináša inovácie, ktoré plynulo integrujú laptop a telefón do jedného spolupracujúceho celku. Príkladom je funkcia Multi-screen Collaboration v spolupráci s Huawei Share.

Význam tejto funkcie spočíva nielen v pohodlnom prenášaní súborov medzi notebookom a smartfónom, ale aj v umožnení bezproblémovej spolupráce medzi systémami Windows a Android. Je tak možné časti smartfónu používať ako príslušenstvo k notebooku a naopak. Príkladom je mechanická klávesnica, fotoaparát, mikrofón a myš.

Medzi ďalšie prvotriedne technológie, ktoré nový notebook prináša, patrí napríklad tlačidlo zapnutia so senzorom odtlačku prsta, ktoré umožňuje rýchlu identifikáciu majiteľa. Zapustená kamera zase chráni súkromie a súčasne maximalizuje zobrazovaciu plochu displeja.

Cena a dostupnosť

Na globálnom uvedení boli potvrdené 3 verzie notebooku MateBook X Pro, jednotlivé špecifikácie nájdete nižšie. Ich cena a dostupnosť na slovenskom trhu je predmetom aktuálnych rokovaní a bude definitívne potvrdená neskôr.

 

ModelŠpecifikácia
Huawei MateBook X Proi5/16GB/512GB /Touchscreen
Huawei MateBook X Proi5/16GB/512GB/MX250/Touchscreen
Huawei MateBook X Proi7/16GB/1TB/MX250/Touchscreen

Značky:

O autorovi

Máme radi najnovšie technológie a žijeme s nimi. Prinášame informácie o najnovších produktoch a technológiách priamo k vám, objektívne a ľudsky, pretože robíme to, čo nás baví. Sme energický tím plný odhodlania a veríme, že je s nami aj sranda. :)

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>