Model Huawei Pura 70 Ultra nastavuje novú úroveň mobilnej fotografie.

Spoločnosť Huawei dlhodobo hviezdi v rebríčku najlepších fotomobilov. Už od čias jej spolupráce s Leicou si drží status jednej z najlepších spoločností v tomto segmente, pričom ani ukončenie ich kľúčovej spolupráce ju nezastavilo. So sériou Huawei Pura 70 však dokazuje, že to nie je len o skvelých fotoaparátoch ale aj o technológiách, ktoré ich telefóny robia unikátne.

S príchodom modelu Huawei Pura 70 Ultra nastáva nová éra mobilnej fotografie, keďže jeden mechanizmus je v tomto smere unikátny. Rozprávame sa o zasúvajúcom sa fotoaparáte, ktorý sa v prípade používania vie z telefónu vysunúť. Podobný mechanizmus sme mohli vidieť v minulosti napríklad pri selfie fotoaparátoch v modeloch ako bol POCO F2 Pro, no tuto ide o zasúvajúci sa hlavný fotoaparát telefónu.

Huawei Pura 70 Ultra ponúka špeciálny fotoaparát

Fotoaparáty modelu Huawei Pura 70 Ultra samé o sebe značia, že ide o prémiový fotomobil. Hlavný snímač má veľkosť 1 “ a ide o 50 Mpx senzor s variabilnou clonou medzi f/1,6 a f/4,0. Spolu s týmto snímačom v telefóne nájdeme aj 40 Mpx ultraširokouhlý snímač a 50 Mpx teleobjektív s 3,5-násobným optickým priblížením. Čo je však zaujímavé je zásuvný snímač fotoaparátu, ktorý sa do telefónu zasunie v prípade jeho nečinnosti.

Huawei Pura 70 UltraZdroj: Huawei
Huawei Pura 70 Ultra

Huawei tak prichádza s riešením vystupujúcich objektívov z telefónu, ktoré nerobia taký problém v prípade modelu Huawei Pura 70 Ultra. Hlavný objektív sa vie zasunúť do tela telefónu a vytvoriť tak jednotnú líniu so zvyškom ostrovčeka s fotoaparátmi. Ak však budete chcieť fotoaparát použiť, objektív sa mierne vysunie, pričom sa ozve aj jemný zvuk.

Výrobca pritom aj uviedol, aká je životnosť takéhoto fotoaparátu. Majitelia telefónu sa nebudú musieť báť, že by sa im mechanizmus poškodil a s ním aj celý hlavný snímač fotoaparátu. Podľa spoločnosti Huawei je výdrž tohto mechanizmu až na 300 000 zasunutí a vysunutí. Navyše je navrhnutý tak, aby sa nenarušilo ani krytie telefónu na úrovni IP68. Mechanizmus zasúvania hlavného snímača zrejme nemá žiadnu špeciálnu funkciu, je určený teda len na praktické používanie telefónu.

Zdroj: andro4all.com

Prečítajte si aj:

Katarína Šimková

Katarína Šimková
Smartfóny, nositeľná elektronika či produkty inteligentnej domácnosti, zaujímam sa o všetko, čo i len okrajovo súvisí s technológiami.