Telefón s nádherným symetrickým dizajnom a maximálnou výbavou, ktorú vám nikto iný nedá.

Tento smartfón nájdete aj v článku 6× najlepšie smartfóny do 550 EUR (RECENZIA), kde jeho parametre uvidíte v kontexte ostatných parametrov testovaných modelov.

Výrobca razí cestu ešte priaznivejšej ceny a dostáva výbavu výhodnejšiu ako jeho „fabrikový“ výrobca Xiaomi. Hoci teda Poco sa profiluje ako samostatná značka.

Je to niečo podobné ako Huawei a Honor. Isté vlastnosti sú rovnaké, niektoré len podobné a niektoré výhradne pre danú značku.

Už beztak sa hovorí o Xiaomi, že sú to cenovo dostupné telefóny s maximálnou výbavou. No Poco ide ešte ďalej. Vlastný spôsob dizajnu, no zároveň podobné prostredie MIUI a cloudové úložisko Xiaomi. Podľa mňa špičková kombinácia, ak idete na také parametre ako silné pozadie známej a stabilnej značky.

Rozhranie je prispôsobené, aj preto sa nazýva MIUI (Pre POCO), ale vychádza z MIUI. Je naozaj vynikajúco spracované. Skutočne jasne a dobre čitateľné a pochopiteľné na ovládanie. Vďaka AMOLED displeju je tu množstvo efektov, ako môže vyzerať pohotovostná obrazovka. Je tu veľa názorných ukážok, ako bude funkcia vyzerať alebo, ktorá funkcia sa mení danou voľbou.

Až by som povedal, že toto je smartfón pre tých, čo prvýkrát začínajú so smartfónom. Napríklad aj taký detail, ako znázornenie kapacity batérie cez farebný prúžok úplne hore na displeji. Nijako nezavadzia, vyzerá to dobre a ušetríte jedno políčko v stavovom riadku. Stále však zostávajú klasické možnosti, ako na iných Androidoch.

Displej podporuje síce iba štandardných 60 Hz, no v tomto problém nevidím. Je síce pekné mať 90 alebo 120 Hz, no toto nepovažujem za parameter, ktorý by u mňa výraznou mierou zavážil pri kúpe nového telefónu.

poco f2 pro

Telefón má nádherne spracované telo a najmä symetriu prvkov. Štyri fotoaparáty sú v kruhovom leme a ešte aj tie symetricky usporiadané. Nech už ste videli hocijaké umiestnenie fotoaparátov, tak toto len málokde. Najviac sa tomu približuje Nokia 9 PureView.

Technické parametre

Model telefónuPOCO F2 Pro
Operačný systémAndroid 10, zabezpečenie 1. 7. 2020
Podpora 5G sietíáno
Formát SIM kartyDual Nano SIM
Pamäť RAM / ROM / iná [GB]6 / 128
Procesor [max. frekvencia]Snapdragon 865, 8-jadrový, až 2,84 GHz
Displej, počet farieb, HDRAMOLED, 16 miliónov, HDR10+
Displej – veľkosť [palcov]/ rozlíšenie [bodov]6,67 / 1080 × 2400
Bluetooth, Wi-Fi, NFC, microSD, audio jack5.1, ABGNac6, áno, nie, áno
Hlavný fotoaparát, max. rozlíšenie, počet64 Mpx, f/1,9, 4×
Predný fotoaparát, max. rozlíšenie20 Mpx
Vymeniteľná batéria a vlastnostinie, 4700 mAh
Rozmery [mm]/ hmotnosť [gramov]163 × 75 × 9 / 219
Vodeodolnosťnemá
Bezdrôtové nabíjanienemá
KonektorUSB-C, 30 W

Benchmarky

Benchmarky Výsledky
AnTuTu Benchmark – Total score575814
PCMark for Android – Work 2.010110
3DMark Sling Shot Extreme – Total7228

Absolútne zábavnou hračkou je vysúvacia selfie kamera. Áno, Poco spolu s iPhonom sú jediné dva telefóny bez výrezu v displeji. Pri vysúvaní sú podsvietené boky a po vysunutí jemne zhasnú.

Už aj preto je vysúvanie tohto fotoaparátu také zábavné (prepínanie medzi hlavnou a selfie kamerou). Softvér to ale rýchlo zistí a upozorní vás na to, že príliš časti vysúvate mechanizmus, teda ak to robíte po sebe, tak ako som to skúšal v teste ja.

Nechýba detekcia pádu, vtedy sa selfie fotoaparát automaticky zasunie dovnútra. Vedľa mechanizmu predného fotoaparátu má na hornej hrane infračervenú diódu. Na tejto hrane je audio konektor, na spodnej port USB-C. Reproduktor je aj v tomto prípade mono a je na spodnej hrane.

Správa sa ako väčšina reproduktorov tohto typu a v tejto triede zariadení. Basy minimálne, príliš veľa výšok. Takže na filmy a hovorené slovo a pri držaní v ruke si ho snažíte nezakryť dlaňou. To vo vertikálnej aj horizontálnej polohe.

Na to, že má 4700 mAh batériu a teda nie najväčšiu kapacitu v teste, je to suverénne najťažší telefón. Ak som pri Xiaomi tvrdil, že jeho 208 gramov je poznať, tak tunajších 219 gramov neprehliadnete. Vaše zápästie ani karpálny tunel.

Výrobca používa systém skvapalneného chladenia. Tak či onak, telefón sa nijak výrazne neprehrieval, ani pri rýchlom nabíjaní. A to je jedno z najrýchlejších v teste. Potrebujete na to pribalenú nabíjačku, ktorá má výkon až 33 W. Oficiálne ale výrobca udáva podporu pre 30 W nabíjanie.

Foto / video

Zostava štyroch objektívov je vyvážená. Je tu klasický so 64 Mpx rozlíšením, 13 Mpx ultraširoký a 5 Mpx telemakro objektív. Hoci pri fotení tu priamo makro režim nie je.

Fotiť makro ale môžete, no musíte si premerať vzdialenosť, od ktorej je objektív schopný zaostriť. Nie je tu ani režim portrét. Avšak ten až tak nemusí chýbať.

Zloženie fotoaparátov:

 • 64 Mpx f/1.7, hlavný fotoaparát
 • 13 Mpx f/2.4, ultraširoký 123°
 • 5 Mpx f/2.2, macro snímač
 • 2 Mpx f/2.4, snímač hĺbky

Testovacie fotky

Denné

Nočné

Portrét

Makro

Selfie

Fotoaparát vďaka 2 Mpx hĺbkovému snímaču rozpozná scénu. Ak je s tým nejaký problém, stačí ťuknúť na objekt v popredí a aplikuje sa správny algoritmus rozostrenia.

Fotenie je rýchle, tak ako aj prepínanie medzi režimami fotenia. Tiež aj nočné fotky sú fotené zhruba s časom 2 sekúnd na zachytenie scény. Najpomalší, no najkvalitnejší zážitok dáva Huawei P30. Nočná fotka mu trvá medzi 6-8 sekúnd, podľa toho, čo fotíte.

Niekoho poteší aj 8K video, ktorého záznam môže mať v jednej nahrávke 6 minút. Tiež aj postupné približovanie scény s analógovým posuvníkom.

Cena: 549 EUR

Zapožičal: mi-store.sk

thumbs-up-icon

Výhody

 • Symetricky spracovaná zadná strana
 • Výborné fotky
 • Efektný selfie fotoaparát
 • Prehľadné a jasne pochopiteľné rozhranie
 • Vysoký výkon a vynikajúca cena

thumbs-down-icon

Nevýhody

 • 219 gramov je naozaj dosť
 • Bez vodeodolnosti

Verdikt

POCO F2 Pro zaujme absolútne najlepším pomerom výbava a cena. Jeho symetricky navrhnuté telo je praktické a telefón sa vďaka tomu dobre používa napríklad aj na stole.

Vo veľkej mierne vyťažíte z toho, že defacto patrí do ekosystému Xiaomi. Akurát, že s úpravami, ktoré robia systém ešte prehľadnejší. Počítajte ale s tým, že hmotnosť 219 gramov je už cítiť..

Cena: 549 EUR

Zapožičal: mi-store.sk

Produktové fotografie: Ondrej Macko

Prečítajte si aj:

motorola moto g pro: Dotykové pero v smartfóne (RECENZIA)

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.