Huawei ukázal svoje cloudové služby, opäť v democentre svojho kamiónu

0

Huawei Technologies predstavili na svojej roadshow v Bratislave svoje cloudové technológie pre biznis.

Ide o B2B služby, ktoré využijú napríklad operátori. Tí potom môžu nasadiť na servery svoje služby a ponúkať ich svojim zákazníkom. Tieto riešenia založené na cloude sú vhodné pre každého, kto chce budovať firemnú infraštruktúru.

No zároveň sa nechce zdĺhavo venovať vlastnému návrhu siete, nakupovať počítače a všetko si budovať sám. Nehovoriac o tom, že náklady by boli podstatne väčšie, ako si službu prenajať.

Pre operátorov namiesto toho aby predávali hardvér svojim zákazníkom, môžu využiť služby cloudových riešení od Huawei. Ideálna kombinácia je postaviť cloud pre budúcnosť. Na cloude sa dajú rozbehnúť služby pre firmy rôzneho zamerania.

Existujú riešenia pre mestské úrady a celú prevádzku mesta (Metropolitan Operation Center). Ak sa niekde stane nehoda, napríklad začne horieť, operátor vidí na mape, kde sa udalosť stala. Systém zobrazí najlepšiu trasu k miestu a zisťuje, či sa budú záchranné zložky vedieť po danej trase dostať. Takto sa dá sledovať celé mesto. Nejde o fiktívne riešenie, táto technológia je už v niektorých čínskych mestách.

Cludová služba sa dá využiť aj na sledovanie kamerami. Funguje na rozpoznanie tváre a potom sa dá ten človek sledovať cez všetky kamery a zobraziť jeho trasu.

Huawei má v rámci služieb aj dohľadové centrum kvality služieb. Beží na webe, dá sa spravovať na diaľku a ide o riešenie s názvom Smart Care. Vďaka nemu sa dá kontrolovať kvalita spojenia, chybovosť pri pokuse o uskutočnené hovory, samostatne aj pre technológiu VoLTE. Všetko je zobrazené na grafickom znázornení mapy a v prípade nejakých komplikácií  sa mení aj zafarbenie jednotlivých ukazovateľov.

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár