Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť LG Electronics (LG) si pre návštevníkov veľtrhu IFA 2016 v Berlíne pripravila neobvyklé privítanie.

Celkom 216 55‑palcových zakrivených OLED displejov vytvorí 5 metrov vysoký, 7,4 metrov široký a 15 metrov dlhý tunel. Návštevníci sa tak budú môcť prejsť pod dych berúcou polárnou žiarou, neskutočne živou hladinou mora či zábery z ďalekého vesmíru.

OLED tunel_LG_2_web2016_8_nowat

Video nazvanej „From Black to Black“ ukáže návštevníkom veľtrhu perfektné a živé farby a nekonečný kontrast z akéhokoľvek uhla pohľadu. Temné hĺbky oceánu so svetielkujúcimi medúzami a ladnými veľrybami sa premenia v ďaleký vesmír či polárnu žiaru na dokonale čiernej oblohe. „Polárne žiary sme natáčali na štrnásť 8K videokamier, aby sme zachytili každý detail a pohyb tak presne, ako je to len možné,“ vysvetľuje Marek Sojak z LG.

„Pred 50 rokmi sme svetu predstavili prvý televízor od LG. OLED tunelom na veľtrhu IFA chceme nielen osláviť toto významné výročie, ale zároveň predstaviť novú éru OLED televízorov,“ hovorí Marek Sojak a dodáva, že tunel budú tvoriť ultra tenké, ľahké a flexibilné OLED panely, ktoré vďaka technológii vypínaniu a zapínaniu jednotlivých bodov nevyžadujú podsvietenie .

Už na CES 2016 získala spoločnosť LG za svoju OLED inštaláciu v tvare kupoly ocenenie „Red Dot Award – Communication Design“ v kategórii priestorovej komunikácie.

 

Návštevníci veľtrhu IFA 2016 si môžu prezrieť OLED tunel aj ďalšie novinky LG od 2. do 7. septembra v Hall 18, Messe Berlin.

Značky: