Výrobca to dosiahol skombinovaním 36 kamier.

Na výstave IFA sa uskutočnila prezentácia vybraných firiem v rámci udalosti zvanej ShowStoppers. Medzi vystavovateľmi bola aj firma Panono, ktorá vyrobila rovnomennú 360-stupňovú kameru. Tá má tvar malej lopty s hmotnosťou 500 gramov a eventuálne ňou môžete aj hádzať.

Jej hlavnou funkciou je však zhotovovanie 360-stupňových fotografií. Video ani živé vysielanie nezvládne, dokáže vytvárať iba statické obrázky. Nakoľko sú fotografie v rozlíšení 108MP, nevieme si reálne predstaviť, že by hocaká kamera dokázala v tomto rozlíšení zaznamenávať video.

Panono obsahuje celkovo 36 kamier, ktoré simultánne odfotia svoje okolie po stlačení spúšte. Všetky obrázky sú uložené na internom úložisku s kapacitou 16 GB. Aplikácia ich však spojí dokopy a na vašom telefóne alebo tablete sa dívate na finálnu 360-stupňovú fotografiu. Fotky si môžete takisto pozrieť pomocou okuliarov pre virtuálnu realitu a popravde, takto ostré fotografie sme vo VR ešte nevideli.

Atypická kamera vznikla vďaka podpore používateľov na portáli Indiegogo. Aktuálne ju výrobca predáva za 1500 eur. Je zrejmé, že nie je určená pre masy, ale pokiaľ hľadáte profesionálny nástroj na tvorbu 360-stupňových fotiek, Panono je jednou z možností.

Dodajme, že na 16 GB úložisko si uložíte približne 600 panoramatických fotiek. Na jedno nabitie ich nafotíte 100. Príklady fotiek, ktoré vznikli pomocou tejto kamery, si môžete pozrieť na oficiálnej stránke výrobcu.

Prečítajte si aj:

VIDEO TOUCHIT: S čím prišla IFA 2016 prvý deň?

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit