Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Indian Motorcycle, prvá americká motocyklová značka, uvádza na trh najagresívnejšiu verziu svojho ikonického modelu Indian Scout v podobe novinky Scout Rogue. Ten je vďaka svojmu štýlu a prvkom zameraným na výkon stelesneným výrazom sily a ostrých lakťov. Scout Rogue, z ktorého výkon priam vyžaruje, si pýta viac plynu a je pripravený na všetko, čo mu príde do cesty.

Scout Rogue, ktorý kombinuje ikonický design s moderným štýlom, priťahuje pozornosť a inšpiruje jazdcov k odvážnejšej sebaprezentácii. Rad nových prvkov, vrátane štvrťkapotáže, riadidiel, mini ape-hanger, športového sedla, temných blatníkov a ventilových viek a 19-palcového predného kolesa dodáva Scoutu Rogue drsný a ostrý jazdný prejav. Osvedčená pohonná jednotka radu Scout ponúka poriadnu porciu výkonu a točivého momentu v nízkych otáčkach pre svižnú akceleráciu.

Indian Scout Rogue
Indian Scout Rogue

„Mnoho motorkárov má s jazdou spojený pocit drsného muža – odvážne vyjadrenie slobody a individuality, ktoré spája jazdcov – a Scout Rogue to prináša ako na dlani,“ hovorí Aaron Jax, viceprezident Indian Motorcycle. „Je to pocit, ktorý je možný zažiť iba na motorke, a ktorý vytvára úplne jedinečnú úroveň priateľstva a komunity. O tom je Scout Rogue.“

V podobe modelu Scout Rogue prichádza do rodiny Scout motocykel pre jazdcov, ktorí chcú vyčnievať z davu. Scout Rogue vzbudzuje u jazdcov dôveru vďaka nízkemu sedlu a ovládateľnému rázvoru kolies, zatiaľ čo nízke ťažisko poskytuje vynikajúcu ovládateľnosť pre všetkých jazdcov – bez ohľadu na skúsenosti a úroveň zručností.

Pre jazdcov, ktorí chcú prispôsobiť motocykel svojim vlastným predstavám, je tu široká ponuka príslušenstva Indian Motorcycle, ktoré vylepší jazdné vlastnosti, štýl a komfort.

Indian Scout Rogue
Indian Scout Rogue

Príslušenstvo Performance 

Jazdci môžu dosiahnuť hladšiu a pohodlnejšiu jazdu so zvýšeným zdvihom odpruženia nastaviteľných zadných tlmičov Piggyback. Pomocou otočných ovládačov je možné jednoducho nastaviť kompresiu a odskok útlmu.

Štýl a informácie

Extra osobitý štýl a viac informácií o výkone môžu jazdci získať vďaka prídavnému otáčkomeru s kontrolkou riadenia. Prídavný otáčkomer s kontrolkou riadenia, ktorý sa montuje vedľa štandardných prístrojov, dáva jazdcovi prehlaď o otáčkach motoru a vylepšuje športový štýl motocyklu. LED kontrolka upozorňuje na odporúčané otáčky k radeniu.

Príslušenstvo Comfort

Či už jazdíte sólo alebo vo dvojici, obdivujete mesto alebo zvládnete porciu kilometrov, Indian Motorcycle ponúka rad komfortného a turistického príslušenstva. Majitelia modelu Scout Rogue si môžu prispôsobiť ergonómiu pomocou sedla Rider Comfort. Sedlo Syndicate 2-up a nízka opierka Syndicate zvyšujú pohodlie spolujazdca. Pokiaľ sa balíte na dlhú cestu, môže sa hodiť čierna sedlová brašna. K dispozícii je tiež držiak na batožinu Solo a čierna vodotesná brašna Solo Rack Bag.  

Nové príslušenstvo

Navyše je teraz v ponuke štvrťkapotáž a športové jednomiestne sedlo Scout Rogue, ktoré je možné použiť tiež ako príslušenstvo k modelom Scout a Scout Bobber. Štvrťkapotáž Indian Motorcycle dodáva osobitý štýl a zvyšuje atraktivitu prednej časti motocyklu. Kapotáž obopína predný svetlomet a vytvára klasický a zároveň športový vzhľad. Je ju možné farebne zladiť s modelmi Scout Rogue, modely Scout 2015–2022 a modelmi Scout Bobber 2018–2022. Športové jednomiestne sedlo Indian Motorcycle Syndicate poskytuje pohodlie pri dlhej jazde, pretože zdvihnutý zadný okraj vytvára pohodlnú opierku, ktorá jazdca podrží na mieste pri prudkej akcelerácii. Vnútorné polstrovanie sa vyznačuje ideálnou kombináciou komfortu a pevnosti a čierny vinylový poťah imitujúci kožu dlhodobo odolá každému počasiu. K dispozícii je ako príslušenstvo pro modely Scout Bobber 2018-2022.

Indian Scout Rogue
Indian Scout Rogue

K modelu Scout Rogue je v ponuke tiež špeciálna kolekcia oblečenia a vybavenia Indian Motorcycle. Kolekcia Rogue stelesňuje temný štýl a bola navrhnutá pre mužov a ženy, ktorí hľadajú jednoduché, čisté línie s tónmi čiernej a šedej.

Scout Rogue s výkonom 70 kW (94 k) poháňa kvapalinou chladený vidlicový dvojvalec s objemov 1133 cm3. K dispozícii sú farebné varianty Sagebrush Smoke, Black Smoke Midnight a Stealth Gray.

Pre začínajúcich jazdcov bude Scout Rogue k dispozícii tiež v špecifikácii, vhodnej pre skupinu vodičského oprávnenia A2.