Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Nový Sport Chief kombinuje nadčasový americký štýl a kvalitné performance komponenty, ako sú zadné tlmiče FOX® Piggyback, prevrátená predná vidlica KYB®, dvojité kotúčové brzdy Brembo® a ďalšie

Indian Motorcycle, prvá americká motocyklová spoločnosť, predstavuje svoju najagilnejšiu verziu ikonického Indianu Chief v podobe nového modelu Sport Chief 2023. Novinka je postavená na jednom z najstarších a najvplyvnejších mien medzi motocyklami a posúva hranice v kategórii amerických výkonných V-Twin cruiserov prostredníctvom prémiových komponentov orientovaných na výkon a nadčasový americký štýl.

„Od svojho uvedenia na trh v roku 2021 zožal novodobý Indian Chief neuveriteľný úspech u jazdcov z celého sveta,“ hovorí Mike Dougherty, prezident Indian Motorcycle. „S predstavením modelu Sport Chief sa rad Chief pre rok 2023 stáva ešte rozmanitejší než kedykoľvek predtým – ponúka výber širokej škály kombinácií výkonu a štýlu, takže každý jazdec nájde ten správny model zodpovedajúci jeho jedinečnej osobnosti a jazdeckým preferenciám.“

Pri navrhovaní modelu Sport Chief sa značka Indian Motorcycle zamerala na výkon s využitím tých najlepších komponentov od osvedčených výrobcov. Vďaka obrátenej prednej vidlici KYB®, ktorá je tiež súčasťou výbavy modelov Indian Challenger, ponúka Sport Chief vynikajúcu ovládateľnosť a jazdné vlastnosti. Dve kotúčové brzdy so štvorpiestkovými, čiastočne plávajúcimi radiálnymi strmeňmi Brembo® dodávajú modelu Sport Chief sebavedomý brzdný účinok, zatiaľ čo zadné tlmiče FOX® majú v porovnaní s ďalšími modelmi Indian Chief vyšší zdvih (100 mm) a zvyšujú uhol náklonu na 29,5 stupňa. Výsledkom je Indian Chief, ktorý si žiada agresívnejšiu jazdu a poskytuje sebavedomie a schopnosť posunúť zážitok z jazdy na vyššiu úroveň.

„V roku 2021 sme oslávili výročie 100 rokov modelu Indian Chief s modelovým radom, ktorý vzdáva hold slávnym americkým motocyklovým časom,“ hovorí Ola Stenegärd, riaditeľka priemyselného dizajnu Indian Motorcycle. „S modelom Sport Chief sme chceli zachovať rovnako bezstarostný prístup a silu amerických strojov, ale zároveň tieto vlastnosti ešte viac zvýrazniť pomocou komponentov, ktoré nielenže stelesňujú štýl a výkon, ale dvíhajú latku v celej kategórii výkonných cruiserov.“

Sport Chief si jednoduchým rámom z oceľových trubiek zachováva mechanický štýl modelov Indian Chief. Jeho srdcom je motor Thunderstroke 116 v čiernej farbe, ktorý ponúka krútiaci moment 162 Nm, zatiaľ čo nová štýlová kapotáž Quarter Fairing spolu s novými riadidlami, frézovanými mostíkmi a 152 mm predstavcami odlišujú Sport Chief od ostatných modelov radu Chief. Jazdná pozícia je vďaka stúpačkám uprostred motocykla a sólo sedlu aktívna a napriek tomu pohodlná. Sport Chief je vybavený športovými zliatinovými kolesami obutými v pneumatikách Pirelli® Night Dragon, palivovou nádržou s objemom 15,1 litra, skráteným zadným blatníkom, dvojitou koncovkou výfuku, LED osvetlením, bezkľúčovým zapaľovaním a tromi voliteľnými jazdnými režimami: Sport, Standard a Tour.

S okrúhlym dotykovým displejom s priemerom 101 mm a systémom RIDE COMMAND sú štandardne spojené technológie, ktoré vylepšia každú jazdu. Nastavenie prebieha prostredníctvom ovládacích prvkov na riadidlách alebo na digitálnom dotykovom displeji a jazdci môžu prechádzať niekoľkými rozhraniami, vrátane dvoch rôznych konfigurácií zobrazenia, informácií o motocykli a jazde a navigácii*. V kombinácii s bezdrôtovým interkomom v prilbe môžu jazdci ovládať svoju hudbu v systéme RIDE COMMAND kedykoľvek je telefón pripojený cez Bluetooth® alebo USB. Jazdci majú tiež prístup k informáciám z telefónu, vrátane posledných hovorov, kontaktov, číselnej klávesnice a histórie textových správ. Po pripojení sa zobrazia prichádzajúce hovory, ktoré je možné prijať alebo odmietnuť priamo prostredníctvom systému RIDE COMMAND.

Pre majiteľov, ktorí si chcú svoj motocykel prispôsobiť, ponúka Indian Motorcycle rad doplnkov, ktoré ešte vylepšia jazdné vlastnosti, zvýšia komfort alebo dodajú individuálny štýl.

Príslušenstvo Performance

Pre hladšiu a pohodlnejšiu jazdu si môžu majitelia modelu Indian Chief vybrať nastaviteľné zadné tlmiče Piggyback FOX®. Vďaka 24 kliknutiam pomocou ľahko ovládateľných otočných tlačidiel si jazdci môžu upraviť kompresiu a tlmenie odskoku tak, aby vyhovovala ich jazdným preferenciám.

Majitelia existujúcich modelov Indian Chief, Chief Bobber a Super Chief môžu upgradovať svoj motocykel pomocou štandardných tlmičov FOX® Piggyback Chief Performance z modelu Sport Chief, ktoré ponúkajú zdvih 100 mm, väčší uhol náklonu a štýlový vzhľad. Navyše zvýši stabilitu, zlepší pohodlie a umožní agilnejšiu jazdu.

Nový 146mm adaptívny LED svetlomet Chief Pathfinder, dostupný v chrómovom alebo čiernom prevedení, v sebe obsahuje patentovanú technológiu, ktorá monitoruje uhol náklonu motocykla a optimalizuje osvetlenie vozovky pred motocyklom. Prvý adaptívny diaľkový svetlomet v obore ponúka výkonnejšie osvetlenie ako štandardné svetlo, žiari do väčšej vzdialenosti a lepšie osvetľuje priestor pred motocyklom.

Príslušenstvo Style

Majitelia modelov Indian Chief, ktorí chcú vlastný individuálny vzhľad, si môžu vybrať z rôznych doplnkov Indian Motorcycle. Nové 254 mm predstavce riadidiel nielen dodávajú štýl, ale ponúknu aj pohodlnejšiu jazdnú pozíciu. Ku športovej kapotáži Quarter Fairing modelu Sport Chief sú k dispozícii nízke a vysoké plexištíty a dizajn motocykla dopĺňa kolekcia tašiek, zahrňujúca nosič Solo Rack s taškou Rack Bag, zadnú tašku Tail Bag a bočné tašky Bobber Saddlebag.

Kapotáž Quarter Fairing a 152 mm predstavce sú kompatibilné s existujúcimi modelmi Indian Chief, Chief Bobber a Super Chief.

Príslušenstvo Comfort

Pre väčšie pohodlie a lepšiu ergonómiu si môžu jazdci na základe svojej výšky vybrať znížené alebo zvýšené sedlo. Pre jazdu vo dvojici ponúka Indian Motorcycle sedlo Chief Syndicate a opierku spolujazdca Syndicate Low Profile, ktorá dopĺňa agilný dizajn modelu Sport Chief.

Sport Chief 2023 je k dispozícii vo farbách Black Smoke, Ruby Smoke a Stealth Grey.

Značky: