Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Bosch sa stala prvým výrobcom na svete, ktorý priniesol výhody bez páskovej technológie v akumulátorových článkoch do 18 V akumulátorov pre akumulátorové elektrické náradie.

ProCore18V+ s kapacitou 8,0 Ah ešte viac zvyšuje dobu chodu vysoko výkonného radu akumulátorov Bosch ProCore18V, čím poskytuje profesionálom v oblasti obchodu a priemyslu ďalšie zvýšenie účinnosti. Nový akumulátor ProCore18V+ s kapacitou 8,0 Ah zvyšuje dobu chodu až o 71 percent v porovnaní s predchádzajúcim akumulátorom ProCore18V s rovnakou kapacitou. Dlhšia doba chodu sa profesionálnym používateľom rozhodne oplatí, najmä pri vykonávaní náročných úloh s náradím Biturbo, najvýkonnejšími akumulátorovými výrobkami Bosch. Napríklad pri vŕtaní veľkých priemerov s vŕtacím kladivom GBH 18V-45 C Professional alebo pri rezaní veľkých hĺbok rezu s pokosovou pílou GCM 18V-305 GDC Professional. V porovnaní so svojím ekvivalentom s bežnými akumulátorovými článkami má akumulátor ProCore18V+ rovnaké kompaktné rozmery a hmotnosť a vďaka technológii CoolPack ponúka účinný a bezkonkurenčný odvod tepla. Navyše je akumulátor ProCore18V+ kompatibilný so všetkými nástrojmi Professional 18V System, ako aj s výrobkami ďalších partnerov v multi-značkovej aliancii akumulátorov AmpShare battery alliance.

Inovatívna tabless technológia pre maximálnu účinnosť

Zvýšená účinnosť akumulátora sa dosahuje vďaka bez páskovej konštrukcii integrovaných článkov akumulátora radu 21700. V bežných lítium-iónových akumulátoroch má každý jednotlivý článok akumulátora vo vnútri na oboch stranách úzky pás spojenia s anódou a katódou – takzvaná „páska“. Tieto pásky vytvárajú úzke miesto pre energiu dodávanú akumulátorom a prispievajú k elektrickému vnútornému odporu článku, čo spôsobuje vznik tepla. V článkoch bez výčnelkov môže elektrina prúdiť nespočetným množstvom ciest po celej dĺžke anódy a katódy, namiesto toho, aby bola obmedzená na jeden alebo niekoľko výčnelkov. Táto nová konštrukcia znižuje vnútorný odpor každého jednotlivého článku približne o 50 percent, a tým aj podstatne pre akumulátor ako celok. V dôsledku toho vzniká podstatne menej tepla, ktoré je v náročných aplikáciách limitujúcim faktorom. Vo výsledku to znamená až o 71 percent dlhšiu dobu prevádzky v porovnaní s bežnými akumulátormi vďaka kombinácii bez páskovej konštrukcie a precízne prispôsobeného riadenia akumulátora.

Integrácia kľúčových technológií zabezpečuje technologické líderstvo

„Pevne veríme, že s touto inováciou môžeme dosiahnuť rovnaký úspech, ako keď sme prvýkrát uviedli lítium-iónové články do akumulátorového skrutkovača,“ hovorí Thomas Donato, prezident spoločnosti Bosch Power Tools. „Lítium-iónové články, ktoré sa pred rokom 2003 používali len v mobilných telefónoch, sú teraz viac-menej univerzálne v ručnom akumulátorovom elektrickom náradí.“ S novým bezkáblovým akumulátorom ProCore18V+ pokračuje divízia vo svojej viac ako 50-ročnej úspešnej histórii vývoja akumulátorového elektrického náradia a opäť zdôrazňuje svoje technologické prvenstvo. „Profesionálne akumulátorové elektrické náradie Bosch je synonymom efektívnosti a uľahčenia náročnej práce,“ hovorí Donato. „Sprístupnením nášho systému akumulátorov a založením aliancie akumulátorov AmpShare ponúkame profesionálom v oblasti obchodu a priemyslu systém, ktorý spája maximálnu flexibilitu a neustálu inováciu.“ Okrem novej bez páskovej technológie ponúkajú akumulátory od roku 2008 aj plnú kompatibilitu s profesionálnym náradím Bosch – vrátane výkonného radu Biturbo, jedinečnej technológie CoolPack pre dlhú dobu chodu a životnosť a rýchleho nabíjania. Nový akumulátor ProCore18V+ s kapacitou 8,0 Ah potrebuje na dosiahnutie 50 % nabitia len 15 minút.

Akumulátor ProCore18V+ s kapacitou 8,0 Ah je k dispozícii od jari 2024. Spoločnosť Bosch bude tento systém postupne rozširovať. Všetky ceny sú odporúčané maloobchodné ceny a nezahŕňajú DPH.

Značky: