Spoločnosť si zaregistrovala nové logo „EVO Powered by Core“.

EVO sa pravdepodobne stane prominentnou značkou procesorov. Toto označovanie by malo odštartovať pre spoločnosť novú éru. Intel práve zaregistroval množstvo ochranných známok a log v USPTO. Začína sa s re-dizajnom podnikovej identity od základov, vrátane hlavného loga spoločnosti. Čistý nový font nahrádza dlhé roky zaužívaný dizajn, ktorý je známy už od čias pôvodného Core i7, čo je už 10 rokov.

Redizajn je založený na jednoduchých geometrických podkladoch s menším počtom farebných prechodov. Detailnejšie označenie (i3 / i5 / i7 / i9) sa nachádza v pravom dolnom rohu.

Rozdiel je aj medzi dvoma logami „EVO Powered by Core“ a iba „Core i3”. Predpokladáme, že označenie EVO by mohlo odkazovať na novú kategóriu hybridných procesorov (čipy s viac ako jedným druhom jadra CPU), a mohlo by debutovať pri predstavení „Alder Lake“. Čipy, ktoré nepatria medzi EVO, by mohli mať iba jeden druh jadra a vzhľadom na načasovanie tejto ochrannej známky (júl 2020) očakávame, že bude debutovať iba s procesorom, ktorý nahradí „Tiger Lake“.

Veľmi zaujímavý je aj podtext „Powered by Core“ v značke EVO. Je očividné, že sa chystá niečo veľké.

Zdroj: TechPowerUp

Prečítajte si aj:

OneDrive: Ako skenovať dokumenty cez telefón?

Značky:

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.