OneDrive: Ako skenovať dokumenty cez telefón?

0

Bločky z nákupov alebo klasické dokumenty. To všetko sa dá skenovať priamo cez smartfón, nepotrebujete stolný skener.

A máme na mysli skenovanie s výsledným rozpoznaním OCR, ktoré umožní odfotený (naskenovaný) text následne upraviť alebo ho z dokumentu skopírovať. To by sa z klasickej fotky len tak nedalo. Využiť môžete rôzne aplikácie.

OneDrive od Microsoftu nie je jediná, ktorá toto umožňuje. Avšak ak už používate cloudovú službu od Microsoftu, je to ideálny spôsob, ako si ukladať dokumenty na toto úložisko.

Ako na to?

Aplikácia v zobrazení Súbory obsahuje aj okrúhle tlačidlo s ikonou fotoaparátu. Zapnite ho a vyberte typ dokumentu, ktorý chcete odfotiť a následne rozpoznať.

onedrive

Počkajte na zameranie dokumentu líniami, aby ste videli, ktorá časť obrazu je zaostrená a pripravená na transformáciu.

onedrive

Po odfotení sa dokument automaticky upraví o potrebné skosenie a odstráni sa aj časť jeho farebného pozadia. Je to kvôli následnému OCR, aby sa správne rozpoznal text.

Upozorňujeme

Na to, aby sa výsledok preniesol na OneDrive, potrebujete byť on-line. V opačnom prípade z veľkej pravdepodobnosti nastane problém pri uploadovaní dokumentu na cloud a neskoršie pripojenie na Wi-Fi alebo dáta ho už nenahrajú.

Prečítajte si aj:

OneDrive prináša zmeny. Medzi nimi aj 100 GB súbory

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár