Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Samsung odštartovala predaj elegantných a univerzálnych vodeodolných inteligentných hodiniek so zameraním na fitnes – Gear Sport, a druhej generácie revolučných bezdrôtových slúchadiel Gear IconX (2018). Nové zariadenia Gear od spoločnosti Samsung boli navrhnuté tak, aby spotrebiteľom pomohli prežiť každý deň na maximum a pomáhali im viesť zdravý a vyvážený život.

Odporúčaná maloobchodná cena inteligentných hodiniek Gear Sport je 349 € a slúchadiel IconX (2018) 229 €.

Nové zariadenia Gear sa stanú pomocníkmi pri celom rade činností, ktoré podporí množstvo funkcií počínajúc bohatými funkciami pre fitnes, cez sledovanie výživového režimu a monitorovania spánku, až po motivačné trénovanie alebo sprevádzanie životným štýlom. Vďaka ponuke nových a jednoducho použiteľných inteligentných funkcií a spolupráci s poprednými technologickými firmami a spoločnosťami, ktoré pôsobia v oblasti fitnes, napomáha Samsung spotrebiteľom prekročiť hranice fitnes a dokázať veľké veci.

V rámci modernizovaného radu pridal Samsung do zariadenia Gear Sport nové funkcie:

  • Špičková odolnosť voči vode a plavecké funkcie: Ideálny spoločník pre plávanie – od plaveckého tréningu s meraním času až po hranie sa v bazéne – toto zariadenie je certifikované ako vodeodolné až do tlaku 5 atm.
  • Gear Sport teraz obsahujú najnovšiu aplikáciu pre plavecký tréning Speedo On od firmy Speedo, takže vám umožňujú jednoducho sledovať hlavné merané hodnoty, ako je počet preplávaných bazénov, čas na jednu dĺžku bazéna, typ temp a mnohé ďalšie.
  • Špičkové monitorovanie tepovej frekvencie: Zariadenie ponúka zvýšenú presnosť a podporuje pokročilé monitorovanie tepovej frekvencie v reálnom čase. Pomáha priebežne monitorovať vašu srdečnú činnosť – či už v priebehu bezstarostného spánku alebo pri náročnom cyklistickom tréningu.
  • Prémiové partnerstvá: Svoje každodenné aktivity môžete doplniť a obohatiť taktiež vďaka partnerstvu so spoločnosťami Under Armour a Spotify. Hodinky Gear Sport spolupracujú s fitnes aplikáciami spoločností Under Armour vrátane aplikácií Under Amour Record, MyFitnessPal, MapMyRun a Endomondo určených pre sledovanie fyzickej činnosti, ponúkajú aj funkcie týkajúce sa výživy, spánku a sledovania fitnes – tieto aplikácie poskytujú používateľom holistický obraz o ich zdraví a kondícii. Aplikácia Spotify s podporou offline režimu vám umožňuje počúvať hudbu online aj offline, a to dokonca aj keď u seba práve nemáte smartfón, takže si svoje obľúbené skladby môžete vychutnať skutočne kdekoľvek.
  • Automatické rozpoznanie fyzickej aktivity: Funkcia pre automatické rozpoznanie fyzickej aktivity, ktorú hodinky podporujú, načúva pohybom vášho tela a dokáže rozpoznať nasledujúce typy fyzickej činnosti: chôdza, beh, jazda na bicykli a dynamické aktivity zahŕňajúce rôzne činnosti od tanca až po basketbal.
  • Osobná motivácia: Môžete si nastaviť svoj vlastný plán s cieľmi a upozorneniami podľa vlastného výberu.

Gear Sport: Nové univerzálne inteligentné hodinky podporujúce aktívny a vyvážený životný štýl 

Gear Sport sú štýlové a zároveň praktické inteligentné hodinky s kruhovým ciferníkom s minimalistickým okrajom vybavené 1,2-palcovým Super AMOLED displejom a zdokonaleným užívateľským rozhraním, ktoré umožňuje jednoduchšie sledovať potrebné informácie aj v priebehu pohybu. S hodinkami Gear Sport môžu užívatelia teraz pracovať na dosiahnutí stanovených cieľov týkajúcich sa zdravia a športu a môžu dostávať upozornenia týkajúce sa výživového režimu a odporúčaných fyzických aktivít, aj keď sú offline.

Hodinky sú konštruované s odolnosťou spĺňajúcou vojenské požiadavky a dokážu odolávať mnohým typom prostredia. Vďaka svojmu elegantnému a ergonomickému tvaru, ktorý je možné doplniť širokou škálou farebných jednoducho vymeniteľných remienkov so štandardnou šírkou 20 mm, sú hodinky Gear Sport ideálne pre každú príležitosť, takže ich môžete bez problémov nosiť v posilňovni aj počas večernej zábavy s priateľmi. Gear Sport sú k dispozícii v modrej a čiernej farbe a obsahujú aj základné funkcie hodiniek Gear:

  • Ovládanie zariadenia Samsung podporujúcich IoT prostredníctvom aplikácie Samsung Connect (len NFC)
  • Funguje ako diaľkové ovládanie, či už ide o prezentáciu v PowerPointe alebo okuliare Samsung Gear VR

 

Gear IconX: Pohodlné bezdrôtová slúchadlá

Bezdrôtové slúchadlá IconX vám umožnia bez problémov počúvať obľúbenú hudbu, a spríjemnia vám tak každodenné čínnosti, alebo vám pomôžu vyťažiť viac z vášho tréningu. Hudbu si môžete vychutnávať online aj offline po stiahnutí skladieb zo smartfónu Samsung alebo z PC, alebo môžete svoje obľúbené skladby počúvať cez Bluetooth. Slúchadlá sú taktiež vaším najnovším spôsobom pripojenia k službe Bixby. Po jednoduchom klepnutí a pridržaní prsta na slúchadle môžete používať svoj hlas na ovládanie hudby alebo telefónu bez toho, aby ste ho museli mať v ruke. 

Slúchadlá s modernizovaným dizajnom, ktoré sú k dispozícii v čiernej, šedej a ružovej farbe, sú ešte ergonomickejšie a ľahšie, takže sú pri používaní spoľahlivé, pohodlné a štýlové. Pre fitnes nadšencov je zásadné, že Gear IconX automaticky sledujú ich pravidelné behanie a obsahujú aj samostatnú aplikáciu Running Coach, ktorú môžete aktivovať jednoduchým klepnutím na slúchadlo a ktorá vám poskytne priamo do ucha aktuálne informácie o stave fyzickej aktivity – v reálnom čase a bez telefónu. Vďaka rýchlemu nabíjanie a dlhšej životnosti batérie (až päť hodín streamovania alebo sedem hodín prehrávania uloženej hudby) a až 4 GB vnútornej pamäti si môžete vychutnať zážitok z bezproblémového a úplne nezávislého počúvania hudby.

Značky: