Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Pohodlné ovládanie a tie najlepšie výsledky pečenia – v tomto ohľade nastavujú rúry na pečenie Miele opäť nové štandardy. To platí napríklad pre pomalé pečenie s podporou pary, povrchovú úpravu PerfectClean pre jednoduché čistenie, bezkáblový pokrmový teplomer alebo nakoniec aj prvú kameru vo vnútornom priestore rúry, ktorá je odolná voči pyrolýze. Teraz vybavuje rodinný koncern z Gütersloh svoje rúry generácie 7000 ďalšou svetovou novinkou: šikovným asistentom varenia, ktorý je založený na umelej inteligencii a možno ho pohodlne dovybaviť pomocou vzdialenej aktualizácie.

Špičkové rúry na pečenie generácie 7000 prenášajú prostredníctvom kamery, ktorá je extrémne odolná voči teplu, na váš smartfón alebo tablet farebné fotky v HD kvalite. Na stav pripravovaného jedla sa tak môžete pohodlne pozrieť kedykoľvek, aj keď práve nie ste v kuchyni, a v prípade potreby môžete prostredníctvom mobilu kedykoľvek upraviť teplotu alebo dobu pečenia. Pre ešte väčšie pohodlie a lepšie výsledky teraz dostane kamera dve ďalšie exkluzívne šikovné funkcie. Smart Food ID a Smart Browning Control predstavujú začiatok komplexného ​​digitálneho zážitku z varenia, ktorý získate iba u prístrojov Miele.

Vďaka Smart Food ID kamera spozná, ktorý pokrm sa vo vnútornom priestore rúry práve nachádza, a ukáže ho na obrázku na dotykovom displeji. Užívatelia ho len potvrdia a prístroj už spustí vhodný automatický program. V súčasnej dobe kamera rozpozná viac ako 20 rôznych druhov pokrmov, ako napríklad stredomorskú zeleninu pripravovanú na plechu v rúre, bravčové pečené s chrumkavou krustou alebo muffiny. A Smart Food ID sa neustále učí rozpoznávať ďalšie nové pokrmy.

Perfektnú pizzu pripravíte vďaka novému programu Smart Browning Control. U tejto talianskej klasiky si používateľ na displeji jednoducho vyberie medzi mrazenou alebo čerstvo pripravovanou pizzou a spustí program. Kamera na základe zhnednutia rozpozná, kedy je pizza hotová, a rúra sa sama vypne. Smart Browning Control a Smart Food ID možno kombinovať rovnako s exkluzívnou funkciou TasteControl, ktorá pomáha zabrániť vysušeniu kvôli vysokému zvyškovému teplu. Na konci pečenia sa pootvoria dvierka rúry a chladiaci ventilátor odvedie horúci vzduch von. Teplota tak v priebehu piatich minút klesne asi o 100 stupňov Celzia. Potom sa dvierka rúry na pečenie zase automaticky zatvoria a spoločne s funkciou udržiavania teploty opäť udržujú vo vnútornom priestore rúry požadovanú teplotu.

Prvým trhom pre testovanie funkcií Smart Food ID a Smart Browning Control sa stane na konci tohto roka Dánsko. Obe funkcie sú pre rúry na pečenie Miele rýchlo a ľahko dostupné prostredníctvom vzdialenej aktualizácie.

Premyslené do najmenšieho detailu

Aj u klasických programov a aplikácií predstavujú rúry na pečenie a rúry generácie 7000 najvyšší štandard, pokiaľ ide o jednoduchú a nekomplikovanú prípravu chutných pokrmov:

Obzvlášť vďaka veľkému dotykovému displeju M Touch je ovládanie intuitívne a dovedie vás tak k správnym funkciám a programom rýchlo a cielene.

  • Senzor priblíženia MotionReact reaguje aktívne a priamo na používateľa. Jeden príklad za všetky: pri priblížení stíchne signálny tón a vnútri rúry sa rozsvieti svetlo. Tým odpadnú dva kroky spojené s ovládaním prístroja a používateľ sa môže naplno venovať vareniu.
  • Pre dokonalý domáci chlieb je okrem prvotriednych surovín potrebné aj správne kysnutie cesta a osvedčený program Klimatické pečenie, vďaka ktorému sa privádza vlhkosť do vnútorného priestoru rúry. Chlieb tak získa chrumkavú, lesklú kôrku a vo vnútri bude nadýchaný. Ale aj jemné mäso bude vďaka cielenému pridávaniu vlhkosti obzvlášť chrumkavé a šťavnaté. Spúšťanie dávok pary prebieha automaticky, ak chcete byť viac kreatívny, môžete ich spustiť v požadovaný čas manuálne alebo ich spustenie vopred naprogramovať na nejaký konkrétny č
  • Exkluzívne u Miele: bezkáblový pokrmový teplomer. Už dvanásť rokov meria tento malý pomocník na stupeň presne vnútornú teplotu, ukazuje ju na displeji rúry a rúru po dosiahnutí požadovanej teploty vypne. A to všetko bez otravného kábla, batérií alebo prídavného externého displeja. Mäso sa vám tak ľahko a určite podarí pripraviť úplne presne prepečené. Aby ste mali teplomer vždy po ruke, je možné ho vložiť do puzdra vo dvierkach rúry na pečenie.
  • Aby ste na pripravovaný pokrm videli čo najlepšie, je celý vnútorný priestor osvetlený LED osvetlením umiestneným po stranách. Toto osvetlenie má pritom dlhú životnosť a navyše je úsporné (BrilliantLight).
  • Rúry na pečenie značky Miele sú neobyčajne pohodlné aj vďaka zdanlivým maličkostiam: pomocou exkluzívnych výsuvných pojazdov FlexiClip možno plechy na pečenie, kombinované rošty alebo pekáče Gourmet úplne vytiahnuť z vnútorného priestoru rúry, čo umožňuje napríklad bezpečné otočenie pripravovaného pokrmu.
  • Aj čistenie vnútorného priestoru rúry a príslušenstva, ako napríklad plechov na pečenie a roštov, je veľmi jednoduché – a to vďaka patentovanej povrchovej úprave PerfectClean. Nepriľnavé vlastnosti tohto povrchu sú totiž jedinečné. Rúry môžu byť vybavené funkciou samočistenia pyrolýzou, ktorá pri vysokých teplotách sama odstráni zvyšky jedá

Rúry na pečenie, rovnako ako všetky zabudovateľné prístroje Miele, vynikajú svojou nadčasovou eleganciou. Štyri dizajnové rady ponúkajú vhodný prístroj pre každý štýl aj individuálnu bytovú situáciu. Dizajnový rad ContourLine so svojím výrazným nerezovým rámom a sklom vo farebnom prevedení obsidián čierna kladie jasný dôraz na technológiu. Dizajnový rad PureLine má naproti tomu masívnu rukoväť a menej výraznú nerezovú časť, moderný vzhľad završuje predná presklená časť vo farebnom prevedení obsidián čierna. Dizajnový rad VitroLine je oproti tomu decentne zdržanlivý: jeho rukoväť je vo farbe prístroja. Dizajnový rad ArtLine úplne rezignoval na klasickú rukoväť a dvierka sa otvárajú jemným stlačením senzorového tlačidla. Rady VitroLine a ArtLine so zmenšenými plne presklenými prednými časťami je možné dostať vo farebnom prevedení grafitovo šedá alebo obsidián čierna.

Značky: