iOS 11: 3D Touch gesto pre prepínanie sa medzi aplikáciami aktuálne nefunguje. Vráti sa v najbližšej aktualizácii systému (doplnené)

5

Doplnené 10.10.: Gesto pre rýchle prepínanie sa medzi aplikáciami sa naozaj vráti v iOS 11.1, ako Apple sľuboval. Gesto prichádza teraz zatiaľ do druhej beta verzie určenej pre testerov.

Populárne gesto, ktoré používateľom iPhonov umožnilo rýchlo sa prepínať medzi aplikáciami zmizlo ešte v beta verzii iOS 11. V najbližšej verzii iOS 11.x sa však vráti.

Spomínané gesto dočasne vypadlo z iOS, kvôli bližšie nešpecifikovanému technickému obmedzeniu. Uvádza to šéf vývoja softvéru v Apple, Craig Federighi, v e-mailovej komunikácií s jedným z fanúšikov. Aktuálne sa teda dá pristupovať k prepínaniu sa medzi aplikáciami, len dvojitým ťuknutím na domovské tlačidlo, pripadne v iPhone X to bude posunutím domovského prúžku zo spodku obrazovky do hora.

Gesto silného stlačenia ľavého okraja obrazovky a následne potiahnutie do pravej strany, ktoré umožnilo sa prepnúť do predchádzajúcej použitej aplikácie prišlo spoločne s funkciou 3D Touch v iOS9. Pravosť komunikácie medzi fanúšikom a Craigom Federighi overila redakcia MacRumors.

Pre ilustráciu pre ľudí, ktorí nevedia o aké gesto sa jedná, pozrite si priložené video

Zdroj: MacRumors

Prečítajte si aj:

Apple mätie používateľov: V ovládacom centre v iOS 11 si už Bluetooth a WiFi nevypnete

O autorovi

Veľmi rád cestujem, píšem a sledujem, čo nové sa udialo vo svete IT. Preto som sa rozhodol spojiť dve z troch mojich záľub a začal som písať pre TouchIT. Moja pozornosť prioritne patrí operačným systémom, softvéru a sociálnym sieťam.

5 komentárov

    • Kurňa naozaj to nejde na IOS 11. Jano nepomýlil si si to s funkciou nejakej aplikácie ? Napr. Prepínanie kariet v Safari ? Naozaj Ti ide prepínať medzi rôznymi aplikáciami ? U nás v práci to nejde nikomu.

  1. Pingback: Apple nezaháľa: iOS 11.1 vo verzii beta 1 je dostupný pre vývojárov | TOUCHIT

  2. Pingback: Apple uvoľnil iOS 11.1, macOS High Sierra 10.13.1, watchOS 4.1 a tvOS 11.1 pre verejnosť | TOUCHIT

Pridaj komentár