iOS 11 má zvláštnu chybu, ktorá používateľa ukracuje o znak „i“ (doplnené)

0

Doplnené 10.11.: Apple vydal včera aktualizáciu iOS 11.1.1, ktorá túto kurióznu chybu opravuje. Nemal by vďaka nej byť už viac problém so znakom „i“.

U Apple sa po chybe v kalkulačke objavila ďalšia kuriózna chyba.

Mnoho používateľov, ktorí si nainštalovali nový iOS 11, hlásia kurióznu chybu, kvôli ktorej nevedia písať znak „i“. Existuje však riešenie problému, kým príde oficiálna oprava od Apple. Z nejakého dôvodu sa v iOS 11.1 znak „i“ automaticky upraví na písmeno „a“ a ešte jeden zvláštny znak, podobný otázniku v krabici. Chyba sa objavuje napríklad v aplikácii iMessage, ktorú používatelia vďaka tejto chybe začali prezývať aj ako aMessage. Chyba je hlásená z viacerých iPhonov a iPadov.

Písmenko môže byť napríklad manuálne nahradené, ale ak používateľ rýchlo píše, tak si takúto chybu nevšimne. Existuje však možnosť nahradenia textu v zariadení, ktoré chybu vyrieši aspoň dočasne. V Nastaveniach, v časti Všeobecné a Klávesnica je možnosť v Nahradenia textu pridať znak „I“, ktorý sa bude automaticky nahradzovať za znak „i“. Apple o probléme už vie a rieši ho.

Zdroj: CultOfMac

Prečítajte si aj:

1 + 2 + 3 = 24. Kalkulačka v iPhone nevie správne počítať (doplnené)

O autorovi

Veľmi rád cestujem, píšem a sledujem, čo nové sa udialo vo svete IT. Preto som sa rozhodol spojiť dve z troch mojich záľub a začal som písať pre TouchIT. Moja pozornosť prioritne patrí operačným systémom, softvéru a sociálnym sieťam.

Pridaj komentár