iPhone 12 Pro má problém s rýchlym vybíjaním

1

Predpokladáme softvérový problém.

Sťažnosti na diskusnom fóre Applu sa však netýkajú modelu iPhone 12. Slabšia batéria ako v prípade minuloročného modelu iPhone 11 Pro nebude jediný dôvod. Do úvahy treba zobrať aj fakt, že má novú čipovú súpravu a vylepšené parametre. Avšak vybíjanie 4 % za hodinu v pohotovostnom režime je veľa.

Príčinou by mohol byť 5G čip, no v diskusnom príspevku je v zapätí uvedené, že mobil je v 98 % na Wi-Fi a 5G nie je aktívne používané na prenos dát. Pri takto rýchlom úbytku energie sa mobil vybije za jeden deň aj bez toho, aby ste ho používali.

Ďalšie príspevky hovoria o tom, že sa cez noc spotrebuje 40 % energie. Kritika je na mieste, no podľa ďalších diskusií si treba naozaj preveriť, ako je mobil pripojený a kedy sa používa. Je potrebné zvážiť aj to, či bol naozaj v režime preferencie na 4G alebo nie. A teda následne zisťovať, či je práve 5G funkcionalita príčinou alebo ide o iný problém.

Nateraz je zatiaľ najistejšie zapnúť režim nízkej spotreby v nastaveniach batérie, aby nedochádzalo k využívaniu dát na pozadí. Napríklad sťahovaním podcastov alebo napríklad kontrolou emailov. Minimálne cez noc sa dá tento režim preveriť.

Zdroj: Apple Support

Prečítajte si aj:

Apple: Predplatné v iOS aplikáciách môžete odteraz zdieľať s celou rodinou

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Jeden komentár

  1. Mám iPhone 12 Pro Max, iOs 14.2.1, v noci o cca 00:40 som ho nabil na presne 80%, Wifi – off, Data – off, Bluetooth – off, Single -sim, žiadna aktivita a ráno okolo 11:00 teda presne po 10 hodinách je batéria na 41%, no môžem ho nabíjať znova čože je blbosť, ak to veľmi veľmi rýchlo nespravia reklámacia je jasná. Max som si kúpil aj kvôli väčšej výdrži batérie čož teda aktuálne vôbec nespĺňa.

Pridaj komentár