Je možné, že „obyčajné“ iPhony 15 a Pro verzie sa budú líšiť okrem iného aj rýchlosťou konektora.

Hoci firma Apple potvrdila, že pri svojich nových telefónoch prejde od konektora Lightning na modernejší USB-C, zatiaľ nie je známe, kedy sa tak stane a u ktorého modelového radu. Aj vzhľadom na legislatívne opatrenia Európskej únie, podľa ktorých budú v Európe tieto konektory na smartfónoch a obdobných elektronických zariadeniach povinné už od roku 2024, je pravdepodobné, že sa tak stane na jeseň budúceho roka pri príchode radu iPhone 15.

Myslí si to aj známy analytik Ming-Chi Kuo, ktorý má dobré zdroje v dodávateľskom reťazci Apple. Tvrdí, že USB-C síce získajú všetky modely iPhone 15, ale iba u dvoch vybavenejších telefónov iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max pôjde o štandard USB 3.2 či Thunderbolt 3 s maximálne 40 Gb/s rýchlosťou prenosu dát.

Základné modely iPhone 15 budú mať podľa analytika len USB 2.0, teda rýchlosti do 480 Mb/s. To je celkom sklamanie, keďže rovnakú rýchlosť má aj zastaralý Lightning, ktorý začala spoločnosť Apple využívať už v roku 2012.

Nové základné iPady (2022), ktoré dostali USB-C prvýkrát práve v tomto roku, sú však tiež vybavené len štandardom USB 2.0. V tomto kontexte teda nie je nepravdepodobné jeho použitie aj v budúcoročných iPhonoch.

Ming-Chi tiež špekuluje o zmene dizajnu nových telefónov či odstránení fyzických tlačidiel, ktoré by nahradili senzorové plochy, podobné tlačidlu Touch ID na starších modeloch. iPhone 15 Pro Max by podľa neho mohol byť vybavený aj periskopickým objektívom so šesťnásobným priblížením.

Zdroje: Twitter.com, GsmArena.com, ilustračné foto

Prečítajte si tiež:

Branislav Caban

Branislav Caban
Okrem technologických tém sa snažím prinášať aj tie so spravodajským nádychom a rôzne zaujímavosti. Moja e-mailová adresa je bcaban@touchit.sk.