Dnešným dňom sa dostal do oficiálneho predaja úplne nový iPhone SE, po ktorom už roky túži množstvo fanúšikov kompaktných Apple zariadení. Áno, správne tipujete, my ho už máme v rukách a od dnešného dňa ho testujeme.  

Ak vás zaujíma unboxing tohoto zariadenia, tak určite „skočte“ na náš Instagram (klikni – SEM), kde ho nájdete a potom sa vráťte k tomuto článku :). Naše prvé dojmy sú prekvapivo dobré – je to zaujímavý návrat s dobre známemu (starému) dizajnu, ktorý nás roky sprevádzal.

Nový iPhone SE je už na prvý pohľad špičkovo spracované zariadenie a vďaka jeho veľkosti výborne sadne do rúk – 138,4 mm x 67,3 mm x 7,3 mm s hmotnosťou 148 gramov. Nie je to však žiadne mini hranaté zariadenie, ako mnohí čakali, ale nadopovaný iPhone 8, ktorý dobre vyzerá, výborne fotí (prvé fotky v zhoršených svetelných podmienkach sú veľmi fajn) a počas prvého dňa testu konštatujeme, že ide o veľmi svižné zariadenie, ostatne ako väčšina iOS zariadení. Po aktivácii zariadenia vás privíta iOS 13.4 a s najnovším softvérom môžete počítať až na takmer 5 rokov dopredu. iPhone SE ponúka výkonnú čipovú zostavu s názvom A13 Bionic (+ Neural Engine tretej generácie), ktorú využíva aj iPhone 11 (Pro), takže všetky nové funkcie zvládne s ľahkosťou.

iPhone SE bude (veľmi) slušnou mini kamerou

Fotoaparát je takmer rovnaký, akým disponuje iPhone XR, ale vďaka novej čipovej zostave a lepšiemu zásahu umelej inteligencie dokáže toto „mini“ zariadenie s jedným hlavným snímačom (12 Mpx, f/1.8 + O.I.S) vytvárať aj zaujímavé portréty. Prekvapivo veľa dobrých správ, čo poviete? Vyzerá to na predajný trhák! Teda ešte uvidíme, ako veľký bude postih aktuálnej krízy na rozpočty firiem a peňaženky záujemcov, ale uznajte, iPhone s najnovším procesorom, slušným foťákom… pod 500 Eur, to sa nestáva často.

iPhone SE

iPhone SE

„Áno, brada, čelo a širšie rámiky veľmi nepatria do roku 2020, ale to ani Korona (teda ten hnusný Covid-19) a predsa je tu, takže to už nezmeníme. Každopádne treba povedať, že toto bude vyhľadávaný stroj do firiem. Obchodní zástupcovia ho budú dostávať k firemným octáviám ako bonus “

TouchID je späť!

Hneď v prvý deň testu sme si uvedomili aj to, že sme si ešte stále úplne neodvykli od snímača odtlačkov prstov, teda touchID, ktorý je v tomto prípade extra rýchly. Poznáme veľa používateľov, ktorí čakali na nový iPhone s touchID a teraz sa dočkali. Aktuálna výhoda? Dnes nosíme všetci rúška a faceID sa z toho ide zblázniť, zatiaľ čo touchID sa z chuti smeje a pýta iba prštek. Žiadny sken tváre nepotrebuje . Aj platby prostredníctvom Apple Pay budú v aktuálnej dobe s týmto zariadením pohodlnejšie.

iPhone SE

iPhone SE

Vy sa pýtajte, my odpovieme!

Podstatou tohoto úvodu sú aj vaše otázky/podnety, na ktoré odpovieme v recenzii, takže budeme radi, keď nám zanecháte vašu otázku alebo dotaz v komentároch pod článkom.

My ideme testovať ďalej, ale ešte predtým poďakujeme www.istores.sk za zapožičanie tohoto zariadenia na test. Ak máte o nový iPhone SE záujem, tak je skladom!

 Špecifikáciu iPhone SE nájdete v tomto článku:

Apple predstavil nový iPhone SE: Základný model s extra výkonom a cenou pod 500 eur!

Značky:

Miroslav Illéš

Miroslav Illéš
OUTDOOR | PRÍRODA | AUTOMOBILY | TECHNOLÓGIE