Japonsko vypustilo na obežnú dráhu tretí navigačný satelit

0

S týždňovým oneskorením vyniesli rakety H-2A nový globálny pozičný systém.

Vypustenie tretieho satelitu GPS má priniesť Japoncom ekvivalent amerického GPS systému. Odstránili technické problémy a aktuálne je na orbite Zeme. Ten svoj by jednak využili na navigáciu, zariadenia s autopilotom a tiež národné bezpečnostné účely.

Masaji Matsuyama, minister poverený pre vesmírnu politiku, hovorí o ďalšom úspešnom kroku k naplneniu ich cieľov. Základom je, aby mali Japonsko štyri takéto satelity. Ten štvrtý plánuje vláda vypustiť do vesmíru do konca roka a v apríli budúceho roka by mal byť spustený do plnej prevádzky.

Do konca roku 2023 chcú mať vo vesmíre sedem satelitov, čo by prinieslo nezávislosť na americkom systéme GPS, napríklad keď budú americké satelity nedostupné.

Satelit vyrobila spoločnosť Mitsubishi Electric Corp a vypustený na orbitu bol spoločnosťou Mitsubishi Heavy Industries Ltd.

Zdroj: Venture Beat

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>